Korona Kielce Miasto
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 29 Października 2020

Stało się, legendarny polski klub uratowany. Pojawiła się najważniejsza wiadomość

Korona Kielce wreszcie zakończyła sagę związaną z przejęciem klubu przez nowego właściciela. Latem klub po 11 latach spadł z Ekstraklasy. Wtedy rozpoczęła się ostateczna faza rozstania klubu z dotychczasowymi właścicielami rodziną Hundsdorferów. Dzięki czwartkowej umowie klub od razu może liczyć na zastrzyk gotówki.

Korona Kielce w końcu może ze spokojem patrzeć w swoją przyszłość. Jeszcze latem nie było wiadomo czy klub wystąpi nawet w Fortuna 1. Lidze. Od wielu miesięcy trwała saga związana ze zmianą właściciela.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacjeAdam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacjeCzytaj dalej

Korona Kielce ma nowego właściciela

W poprzednim sezonie po 11 latach gry w najwyższej klasie rozgrywkowej spadł z Ekstraklasy. Od tamtego czasu nasiliły się problemy związane z właścicielami klubu. Wszystko miało swój koniec w czwartek.

W czwartek władze miasta poinformowały, że na mocy uchwały Rady Miasta Kielce nabyło 72% udziałów w Koronie od rodziny Hundsdorferów za symboliczną złotówkę. Klub ma teraz otrzymać od miasta zastrzyk finansowy w wysokości 4 milionów 955 tysięcy złotych.

- Podpisaliśmy umowę nabycia akcji klubu Korona Kielce za symboliczną złotówkę. Od tego momentu miasto stało się właścicielem klubu Korona Kielce. To koniec kilkutygodniowego procesu. Po wypełnieniu wszelkich procedur formalno-prawnych, zleconym opracowaniu, zawierającym między innymi wycenę spółki, przedstawieniu pełnych informacji radnym oraz uzyskaniu ich zgody na nabycie akcji, mogliśmy dzisiaj sfinalizować transakcję - powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta.

- Na kolejne kroki przyjdzie czas w przyszłym tygodniu, a wiąże się to z całym proceduralnym procesem, w tym powołania Rady Nadzorczej. Od poniedziałku będziemy prowadzić wszelkie działania proceduralne, ze stworzeniem odpowiednich struktur - dodał.

Wyciekło nagranie rozmowy Cezarego Kucharskiego i Roberta Lewandowskiego. Padły szczere słowa, kibice oniemieliWyciekło nagranie rozmowy Cezarego Kucharskiego i Roberta Lewandowskiego. Padły szczere słowa, kibice oniemieliCzytaj dalej

Miasto przejęło Koronę Kielce

Rodzinę Hundsdorferów reprezentował mecenas Rafał Nowak, który miał wymagane pełnomocnictwo. Teraz nowi właściciele będą mogli wybrać nowy zarząd i radę nadzorczą. Wszystkie decyzje mają zostać podjęte podczas najbliższego walnego zgromadzenia.

- Decyzje mają zostać podjęte na najbliższym walnym zgromadzeniu. W najbliższych dniach przedstawione zostaną wszystkie szczegóły dotyczące funkcjonowania klubu - napisały władze miasta na profilu na Facebooku.

- Wszyscy, a zwłaszcza kibice, oczekują zmian, a jednocześnie nowego charakteru funkcjonowania klubu. Począwszy od postawy na boisku i wyników, ale również w kwestii administracji. To jest chyba najważniejszym dla nas wyzwaniem - powiedział Wenta.

W 2017 roku 72% akcji klubu zostało sprzedane za 3,6 miliona złotych niemieckiemu biznesmenowi Dieterowi Burdenskiemu. W październiku 2018 roku działacz odsprzedał swoje akcje spółce Korona Investment GmbH zarządzanej przez Andreasa Hundsdorfera.

W obecnym sezonie Korona występuje w Fortuna 1. Lidze. Kielczanie zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli. W ośmiu kolejkach mają na koncie zaledwie dziewięć punktów. Podopieczni Macieja Bartoszka wygrali zaledwie dwa spotkania, do tego mają na koncie trzy remisy i tyle samo porażek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będą kary dla wszystkich, Sejm przyjął nowe prawo. Wysokie grzywny za konkretne przewinienia w czasie epidemii
  2. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko
  4. Nieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacji
  5. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  6. Rozpędzony czołg z impetem wjechał w osobową Skodę. Niezwykły wypadek - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News