Koronawirus
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Maja 2020

Naukowcy dotarli do niesamowitych wniosków. Zapraszają piłkarzy na powrót na boiska

Koronawirus sprawił, że na całym świecie wstrzymano organizację imprez sportowych i rozgrywek piłkarskich. Władze większości profesjonalnych lig Europy chcą jednak ukończyć zmagania i wrócić do rywalizacji jak najszybciej. W świetle nowych badań może się to okazać możliwe już wkrótce. 

Koronawirus sparaliżował świat sportu. Od kilku tygodni nie są rozgrywane praktycznie żadne zmagania. Naukowcy z duńskiego Uniwersytetu przeprowadzili badania, które wykazały, że piłkarze mogą wrócić do gry bez większego ryzyka.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendęSmutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Ogromna tragedia, rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara


Koronawirus zdaniem naukowców nie zagraża piłkarzom w trakcie meczu

Dania już dwa tygodnie temu zdecydowała się na zniesienie restrykcji wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Otwarte zostały szkoły i przedszkola, a także salony fryzjerskie i inne punkty usługowe. W następnych dniach mają zostać zdjęte kolejne ograniczenia. Duńczycy szykują się również do wznowienia rozgrywek piłkarskich, co mogłoby nastąpić już pod koniec miesiąca.

Naukowcy z Uniwersytetu w Aarhus przeprowadzili badania, które wykazały, że podczas meczu piłki nożnej istnieje niewielkie ryzyko zakażenia się koronawirusem między piłkarzami.

- Futbol amerykański czy rugby mogłyby mieć z tym problem, ale w piłce nożnej zazwyczaj masz tylko krótkotrwały kontakt z ciałem przeciwnika. - powiedział Allan Randrup Thomsen, wirusolog w wypowiedzi dla portalu videnskab.dk.

Anna Lewandowska nagle pojawiła się z Robertem Lewandowskim. Trenerka wyznała prawdę, na którą czekali wszyscyAnna Lewandowska nagle pojawiła się z Robertem Lewandowskim. Trenerka wyznała prawdę, na którą czekali wszyscyCzytaj dalej


Wyniki badań pokazały, że przy zachowaniu ostrożności, można wznowić rozgrywki

Naukowcy wzięli w swoim badaniu pod uwagę 14 spotkań duńskiej Superligi z sezonu 2018/2019, których analiza wykazała, że piłkarze przebywają na boisku w pobliżu siebie średnio około 1,5 minuty. Natomiast wytyczne mówią, że za ryzykowny uznaje się kontakt z zakażoną osobą, który wynosi dłużej niż 15 minut w odległości mniejszej niż dwa metry.

- Tu nawet nie tyle chodzi o czas wskazany w badaniu, ile o to, by nie popadać w histerię. Bo jeśli piłkarze powstrzymają się od grupowej celebracji i uścisków radości, będą unikać bezpośredniego kontaktu w szatni, czyli m.in. brać kąpiele w domu, a także ogólnie przestrzegać ścisłego reżimu sanitarnego, który obowiązuje w społeczeństwie, to nie będzie żadnych problemów z rozgrywaniem meczów. - dodał dr Thomsen.

Prezes duńskiej ekstraklasy Claus Thomsen zaznaczył, że badania przeprowadzone przez naukowców zostaną wzięte pod uwagę przy dyskutowanym planie wznowienia ligi.

Źródło: videnskab.dk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali
  2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  3. Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie porodu
  4. Justyna Żyła się zakochała. Poznała prawdziwą piękność i pokazała zdjęcie, które mówi wszystko (FOTO)
  5. Wielka tragedia polskiego sportowca. Dramatyczny wypadek może się skończyć amputacją, lekarze załamują ręce
  6. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News