koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 2 Listopada 2020

Koronawirus w reprezentacji Polski. Najbliższy mecz Biało-Czerwonych stanął pod znakiem zapytania

Koronawirus wbrew wszelkim staraniom polskiego rządu wciąż rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Okazało się, że czterech zawodników reprezentacji Polski jest chorych na COVID-19, a kolejnych sześciu jest na kwarantannie. To oznacza, że najbliższy mecz najprawdopodobniej się nie odbędzie.

Koronawirus to oczywiście problem nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie i na świecie. Niestety, kolejne rekordy zakażeń nie napawają optymizmem, a w świecie sportu zawodnicy ze wszystkich dyscyplin muszą uważać coraz bardziej, aby uniknąć zakażenia.

Teraz z dużym problemem zmaga się reprezentacja Polski w piłce ręcznej, która miała w najbliższych dniach szykować się do meczu ze Słowacją. Niestety, plany naszego sztabu szkoleniowego zostały pokrzyżowane przez pandemię.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Porażająca wiadomość polskich wojskowych. Powiedzieli, co może się wydarzyć w związku z protestami
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Koronawirus w reprezentacji Polski

Nasi szczypiorniści już w najbliższy czwartek mieli rozpocząć zmagania w trzeciej rundzie eliminacji mistrzostw Europy 2022. Niestety, okazuje się, że część naszych zawodników zaraziła się SARS-CoV-2 i praktycznie nie ma możliwości, aby Polacy zagrali ze Słoweńcami.

Ze względu na to, że czterech piłkarzy ręcznych jest chorych, a kolejnych sześciu jest na kwarantannie, Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce zwrócić się do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) o przełożenie zaplanowanego na 5 listopada mecz.

Zawodnicy poddani kwarantannie to piłkarze, którzy mieli kontakt z zarażonymi w swoich klubach. Wszyscy szczypiorniści, którzy pojawili się na zgrupowaniu, byli przed otrzymaniem wyników testów odizolowani w swoich pokojach.

Zarażeni piłkarze mają opuścić zgrupowanie jak najszybciej się da i nastąpi to w momencie dopełnienia wszelkich formalności. Hotel, w którym zatrzymali się szczypiorniści został wyłączony z użytku, aby mogli przebywać w nim tylko reprezentacji Polski.

Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)Czytaj dalej

Ogromny problem EHF

Co ciekawe, już wcześniej odwołany został eliminacyjny mecz pomiędzy Polską a Holandią, który miał się początkowo odbyć trzy dni po spotkaniu ze Słowenią. Tutaj jednak zaważyły jednak holenderskie przepisy.

Okazało się, że zawodnicy po powrocie z Polski musieliby udać się na kwarantannę, co mogłoby mocno ugodzić w rozgrywki klubowe. EHF wydała stanowisko w tej sprawie, które mówi, że żadna drużyna nie może być zmuszana do ścisłej kwarantanny zarówno przed jak i po meczu.

Kolejne przełożone spotkania to jednak ogromny problem dla europejskiej federacji. Już teraz nie odbyło się sporo spotkań i wygląda na to, że wiele z nadchodzących również się nie odbędzie. EHF będzie musiała szukać dodatkowych terminów w kalendarzu na rozegranie zaległych meczów.

To jednak nie będzie takie łatwe, ponieważ problemy są również ze spotkaniami w Lidze Mistrzów. Jeśli sytuacja szybko się nie poprawi, to terminów może po prostu zabraknąć,

ZOBACZ TAKŻE:

  1. O. Rydzyk stanowczo przesadził. "Teraz są za aborcją, ale wnet za eutanazją"
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Incydent w Sosnowcu. - „PiS” i symbol błyskawicy na zdewastowanych autach
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News