koronawirus
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 7 Marca 2020

Paris Saint Germain nie zagra przez koronawirusa. Oficjalne stanowisko władz ligi

Koronawirus staje się coraz większym zagrożeniem dla Europy. Doniesienia medialne w sprawie rozwoju choroby w poszczególnych krajach Europy nie napawają optymizmem. W samej Francji jak na razie odnotowano 659 przypadków zarażenia, w związku z czym pojawia się coraz więcej rozwiązań, mających na celu ochronę ludzi przed zarażeniami. Najbardziej dotkliwie przekonali się o tym kibice PSG, którzy nie będą mogli obejrzeć dzisiaj meczu ze Strasbourgiem.

Koronawirus w Europie zbiera coraz większe żniwo, o czym brutalnie przekonuje się świat sportu. O ile odwoływanie meczów we włoskiej Serie A nie dziwi już nikogo, o tyle coraz więcej federacji podejmuje decyzję o zawieszeniu rozgrywek. Taka sytuacja stała się faktem, chociażby w Szwajcarii, a coraz bliżej decyzji o nierozgrywaniu meczów są władze francuskiej federacji. Z racji tego, że liczba chorych rośnie, władze Ligue 1 zdecydowały, że dzisiejszy mecz między PSG a Strasbourgiem się nie odbędzie. To pierwszy taki wypadek we Francji.

Mateusz Borek odejdzie z Polsatu? Popularny komentator ogłosił swoją decyzjęMateusz Borek odejdzie z Polsatu? Popularny komentator ogłosił swoją decyzjęCzytaj dalej

Koronawirus coraz groźniejszy. Oficjalne stanowisko władz Ligue 1

Z początku zdawało się, że mecz w Strasbourgu zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa ekipa Racing Club de Strasbourg, jest dość duży i w trakcie meczu z PSG miało pojawić się nawet 25 tysięcy miłośników Le Racing. Ostatecznie, władze regionu Dolnego Renu wraz z przedstawicielami Ligue 1 zadecydowali, że trzeba ograniczyć możliwość spotkania się kibiców, a ze względu na duże ryzyko zachorowań, nie ma co narażać także zdrowia piłkarzy.

- Zgodnie z wytycznymi władz regionu Dolnego Renu spotkanie Strasbourga z PSG zostało przełożone na inny termin - czytamy w komunikacie władz francuskiej ligi.

Mariusz Pudzianowski przekazał przykrą wiadomość. Legenda przegrała walkę z czasem, współczujemyMariusz Pudzianowski przekazał przykrą wiadomość. Legenda przegrała walkę z czasem, współczujemyCzytaj dalej

Coraz więcej obostrzeń w piłce nożnej

Choroba spowodowana przez bakterie koronawirusa sprawia, że rozgrywanie meczów piłki nożnej obłożone jest specjalnymi restrykcjami. Zawodnicy Newcastle United dostali od swoich trenerów polecenie, aby nie podawać sobie rąk na powitanie, ani nie witać się z przeciwnikami w trakcie ligowych spotkań. Z kolei władze Honvedu Budapeszt zawiesiły swoich trenerów, ponieważ pochodzą oni z Włoch i mogli przebywać w epicentrum epidemii.

Przypomnijmy także, że całkowitemu zawieszeniu uległy rozgrywki ligi chińskiej i koreańskiej. Tamtejsze federacje nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie, kiedy piłkarze wrócą na boisko.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News