Koronawirus, minister sportu
East News/Jan Bielecki
Autor Bartosz Goluch - 16 Marca 2020

Minister sportu zabrała głos ws. kontynuacji rozgrywek. Zdradziła, co będzie kluczowe

Koronawirus zatrzymał świat sportu. Nadal nie wiadomo, kiedy najważniejsze rozgrywki zostaną wznowione, a sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk uchyliła rąbka tajemnicy ws. kontynuowania zmagań sportowców na terenie Polski.

Dmowska-Andrzejuk była gościem audycji "Magazyn sportowy" na antenie Radia dla Ciebie. Minister sportu przyznaje, że obecnie ciężko o konkretne deklaracje ws. przyszłości rodzimych rozgrywek, ale istnieje kilka możliwych scenariuszy na dalszą część sezonu.

Boruc z podejrzeniem wirusa. Polski bramkarz przekazał kuriozalne informacje, nóż się otwiera w kieszeniBoruc z podejrzeniem wirusa. Polski bramkarz przekazał kuriozalne informacje, nóż się otwiera w kieszeniCzytaj dalej

Koronawirus opanował sport. Minister wskazuje kluczowy element walki z epidemią

- MKOl zadecydował o przenoszeniu terminów kwalifikacji olimpijskich. Mam nadzieję, że w maju-czerwcu będziemy się z tego śmiać. Oby tak było, oby zawody mogły się odbywać, a potem doszło igrzysk olimpijskich - wyraziła nadzieję Dmowska-Andrzejuk.

Według polskiej minister kluczowy będzie okres najbliższych dwóch tygodni. Po tym czasie będzie można ustalić, co dalej z rozgrywkami. - To będzie kluczowe. Jesteśmy w kontakcie z osobami decyzyjnymi. My się dostosowujemy, patrzymy na rozwój sytuacji - zaznaczyła. - Są sugestie, aby zakończyć to na tym, co jest. Są też pomysły, aby robić turnieje. Wszystko leży w gestii organizatorów. Uważam, że nadrobienie rozgrywek w późniejszym terminie może się nie udać. Dlatego decyzja o zmianie formuły jest słuszna - dodała.

Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czujeBartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czujeCzytaj dalej

Problemy polskich sportowców. Co dalej z przygotowaniami olimpijskimi?

Minister sportu przyznała, że w warunkach izolacji nie da się przeprowadzić pełnowartościowych treningów. - W zaciszu domowym można robić podtrzymanie. Może za dwa tygodnie Centralne Ośrodki Sportowe zostaną przywrócone, a nasi sportowcy będą mogli wrócić do nich i wznowić treningi - powiedziała Dmowska-Andrzejuk.

W audycji pojawił się też temat polskich sportowców zagranicą. - Prezesi związków sportowych nas informują, jak wygląda sytuacja. Wiem, że z USA wracają Marcin Lewandowski i Adam Kszczot. Pływacy są na Teneryfie, lekkoatleci w Alicante, ale to już wyjazd klubowy - zaznaczyła minister, dodając, że ponad 100 osób wróciło już do kraju. Część zdecydowała się pozostać za granicą. – Nasi sportowcy postanowili zostać tam, gdzie jeszcze mogą trenować. Taką wolę wyrazili kajakarze, czują się tam bezpieczni, po rozmowach z nami postanowili pozostać - podkreśliła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News