Maciej Kot
Wikimedia Commons
Autor Bartosz Goluch - 18 Marca 2020

Krzepiące słowa polskiego skoczka ws. epidemii. "Wygramy tę walkę"

Koronawirus pustoszy Europę. Dziesiątki tysięcy osób zachorowało, a setki straciło życie. Popularny polski skoczek nie traci jednak nadziei i dobrą energią próbuje zarazić swoich rodaków.

Maciej Kot nie może uznać tego sezonu do udanych. W pewnym momencie zawodnik został zdegradowany do kadry B i wypadł z zawodów Pucharu Świata. Dobre występy w Pucharze Kontynentalnym stanowią marne pocieszenie dla Kota. Zawodnik zachował jednak dobry nastrój i udzielił krzepiącej wypowiedzi ws. koronawirusa.

Ciężarna partnerka piłkarza zarażona wirusem. Rozpaczliwe wyznanie kobietyCiężarna partnerka piłkarza zarażona wirusem. Rozpaczliwe wyznanie kobietyCzytaj dalej

Koronawirus niebawem ustąpi? Maciej Kot jest dobrej myśli

- Staram się zachować spokój. Oczywiście, każdy ma jakieś obawy, ale trzeba być rozsądnym. Należy zostać w domu i znaleźć sobie jakieś zajęcie, żeby nie zwariować. Aktywność fizyczna jest też potrzebna, żeby dbać o siebie - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Kot pozostaje jednak optymistą i liczy na to, że niebawem epidemia zacznie się wycofywać. - Mam nadzieję, że wkrótce wszystko się wyjaśni i wygramy tę walkę. Trzeba być dobrej myśli, a jednocześnie robić wszystko, żeby pomóc sobie i innym - oświadczył.

Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPNJerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPNCzytaj dalej

Kot trenuje mimo kwarantanny

Po powrocie z Norwegii polscy skoczkowie oraz sztab szkoleniowy zostali poddani kwarantannie. W warunkach izolacji Maciej Kot dba o formę. - Wszystko jest w porządku. Codziennie rano i wieczorem mierzę temperaturę, obserwuję swój stan zdrowia. Z tego co wiem moi koledzy czują się dobrze, kwarantanna przebiega bezproblemowo. Nie ma powodów do niepokoju - uspokaja fanów.

Na całym świecie zakażenie koronawirusem stwierdzono już u ponad 200 tysięcy osób. Zmarło w sumie ok. 8,3 tys. osób. W Polsce zanotowano 287 przypadków koronawirusa. W naszym kraju zmarło pięć osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  2. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  3. Gorzkie słowa Simona Ammanna. Myśli o skończeniu kariery. "To wszystko było jak uderzenie w twarz"
  4. Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobie
  5. Reprezentant Polski oskarżany o prowadzenie plantacji marihuany odpiera zarzuty. "To kłamstwa"
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News