Koronawirus
Pexels
Autor Bartosz Goluch - 25 Kwietnia 2020

Znany piłkarz w śpiączce po zakażeniu COVID-19. Pierwszy test wykluczył chorobę

Koronawirus nie oszczędza nawet tak silnych organizmów jak te, którymi mogą pochwalić się piłkarze. 23-letni zawodnik francuskiego Montpellier Junior Sambia walczy o życie po zarażeniu COVID-19. Choroba miała u niego ostry i dość nietypowy przebieg.

Gracz występującego w Ligue 1 Montpellier trafił do szpitala we wtorek rano. Piłkarz skarżył się na ostre bóle żołądka i jelit. Pierwsze wykonane mu testy na obecność koronawirusa nie potwierdziły obecności choroby. Okazało się jednak, że gracz nie zmaga się ze zwykłymi problemami gastrycznymi, ale z COVID-19, który rozwijał się w jego organizmie.

Anita Włodarczyk kończy karierę. Polska mistrzyni podała datę ostatniego startuAnita Włodarczyk kończy karierę. Polska mistrzyni podała datę ostatniego startuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Koronawirus zaatakował młodego Francuza

Objawy nie wskazywały na koronawirusa, gdyż najczęściej chorzy na COVID-19 mają wysoką gorączkę, kaszel i w skrajnych przypadkach problemy z oddychaniem. Początkowo piłkarz trafił do Clinique du Parc w Castelnau-le-Lez, ale szpital nie był przystosowany do leczenia tak gwałtownych objawów. Zawodnika przeniesiono więc do CHU Arnaud-de-Villeneuve w Montpellier. Stan zawodnika się pogarszał i problemom gastrycznym zaczęły towarzyszyć kłopoty z układem oddechowym.

"Przez trzy dni cierpiał na mocną biegunkę przypominającą zapalenie żołądka i jelit. Potem, we wtorek rano, trafił do szpitala. Dostał wynik testu na COVID-19 i ten był negatywny. Junior Miał opuścić szpital w środę, ale jego stan nagle się pogorszył. Miał coraz więcej problemów z oddychaniem" - mówi w rozmowie z "Le Parisien" agent piłkarza, Frederic Guerra.

Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadzi klub z ekstraklasyByły selekcjoner reprezentacji Polski poprowadzi klub z ekstraklasyCzytaj dalej

Izolacja nie pomogła

Agent Sambii dodał, że gracz stosował się do obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. "W piątek jego stan był stabilny. Nie pogorszył się, ani nie poprawił To trudne. Naprawdę szanował izolację. Robił wszystko tak, jak należy. Musiał zarazić się wirusem podczas zakupów" - przekonuje Guerra.

Z powodu szybkiego rozwoju choroby i szybko pogarszającego się stanu pomocnika Montpellier, lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Kolejne godziny będą kluczowe dla zdrowia i życia gracza.

Junior Sambia w tym sezonie wystąpił w 22 meczach Montpellier. Zanotował w nich bramkę i asystę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drugi etap znoszenia obostrzeń już wkrótce. Rzecznik rządu podał bliskie terminy
  2. Dziecko zadzwoniło na policję, w słuchawce: zaginął, jego życie jest zagrożone. Akcja ruszyła
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Rzecznik rządu ujawnił, które obostrzenia będą niedługo zniesione. Decyzje o złagodzeniu nawet już dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News