koronawirus Meksyk
biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 28 Czerwca 2020

22 zarażonych COVID-19 w słynnym klubie. Restart ligi stanął pod znakiem zapytania

Koronawirus nie odpuszcza i atakuje kolejne kraje. W Europie większość państw już wznowiła rozgrywki ligowe, a plany odmrożenia sportu mają także kraje obu Ameryk. Teraz wznowienie rozgrywek w jednej z czołowych północnoamerykańskich lig stanęło pod znakiem zapytania.

Koronawirus dalej sieje spustoszenie na świecie. Obecnie na świecie wyryto już niemal 10 milionów przypadków zakażenia, a niemal pół miliona osób zmarło. Najgorsza sytuacja jest w obu Amerykach, gdzie notuje się największe dzienne przyrosty zachorowań. Jednak i tam powoli sytuacja się stabilizuje.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żałoba u sąsiadów Polski. 40-letni gwiazdor nie żyje, przegrał z ciężką chorobą
  2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna
Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)Czytaj dalej

Koronawirus wciąż nie odpuszcza

Jednym z krajów, który zapowiedział powrót piłkarzy na boiska, jest Meksyk. Co prawda sezon został tam przedwcześnie zakończony, ale kolejny miał ruszyć już z początkiem lipca. W dniach 3 - 19 lipca ma zostać rozegrany Puchar Meksyku. Spotkania oczywiście mają się odbyć bez udziału publiczności.

Władze ligi meksykańskiej - Liga MX poinformowały, że w jednym z klubów wykryto 22 przypadki zachorowania na koronawirusa. Osiem przypadków ma dotyczyć męskiego zespołu Cruz Azul, a 14 żeńskiego. Władze ligi wystosowały oficjalny komunikat, w którym informują o szczegółach testów.

- Nowe testy Covid-19 przeprowadzono 24 czerwca wśród zawodników i trenerów pierwszej drużyny. Osiem wyników jest pozytywnych, a siedem badań przyniosło nieokreślony rezultat - napisano w komunikacie dotyczącym męskiej drużyny. W przypadku kobiet, liga zdiagnozowała "14 pozytywnych przypadków i dwa nieznane wyniki dot. Covid-19".

Piękna polska siatkarka odsłoniła swoje wdzięki. Pokazała smukłe ciało i nieznany talent (FOTO)Piękna polska siatkarka odsłoniła swoje wdzięki. Pokazała smukłe ciało i nieznany talent (FOTO)Czytaj dalej

22 osoby zakażone w meksykańskim klubie

Klub z siedzibą w stolicy Meksyku obecnie przebywa poza miastem. Władze klubu w porozumieniu z władzami ligi zdecydowały przenieść zainfekowanych graczy do stolicy, aby "przebywali w izolacji i pod obserwacją".

Rozgrywki ligowe w Meksyku zostały zakończone w maju, a mistrz kraju nie został wyłoniony. Na początku lipca miał ruszyć Puchar Meksyku, który zgodnie z decyzją władz meksykańskiej piłki miałby się odbyć początkowo w dwóch grupach. Jedna miałaby rozegrać swoje spotkania w Meksyku, stolicy kraju, a druga w mieście Zapopan na zachodzie Meksyku.

W Meksyku odnotowano do tej pory prawie 210 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 25 tysięcy osób zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  4. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  5. Potworny nokaut na gali UFC. Okładał rywala, gdy ten był już nieprzytomny (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News