Krystian Bielik zmieni klub
Autor Piotr Bernaciak - 11 Lipca 2019

Krystian Bielik poza kadrą Arsenalu na zgrupowanie w USA. Transfer o krok?

Arsenal miał tego lata poważnie zastanowić się nad przyszłością Krystiana Bielika. Przyszłość Polaka zaczyna powoli się klarować. Polak poznał najnowszą decyzję dotyczącą kadry na tournee po USA.

Arsenal zaczyna przygotowania do nowego sezonu Premier League, w którym przyjdzie mu walczyć o miejsce dające szansę gry w Lidze Mistrzów. Kadra Kanonierów z pewnością ulegnie pewnym zmianom. Od dłuższego czasu wiadomo było o odejściu Petra Cecha, możemy być niemal pewni, że nie są to wszystkie zmiany, które zajdą na Emirates. Kibice wciąż nie są pewni tego, jak będzie wyglądał skład personalny drużyny na jesieni.

W tym roku sytuacja jest o tyle interesująca, że dotyczy również polskiego zawodnika. Krystian Bielik wrócił z wypożyczenia do Charlton, gdzie prezentował się doskonale. Jego pewna postawa w defensywie oraz bramka w fazie play-off pozwoliły drużynie na awans na zaplecze angielskiej ekstraklasy. Wspaniałe występy na mistrzostwach Europy do lat 21 sprawiły, że swoje zainteresowanie zaczęły wyrażać kluby z czołówki.

Mario Balotelli bez kontraktu. Chętnych na zatrudnienie... brakMario Balotelli bez kontraktu. Chętnych na zatrudnienie... brakCzytaj dalej

Wydawało się, że po tak dobrym Euro Krystian Bielik może liczyć na to, że po powrocie do Arsenalu Unai Emery da mu szansę i będzie rozważał jego kandydaturę w kontekście walki o miejsce w podstawowym składzie. Na ten moment wygląda jednak na to, że się tego nie doczekamy.

Dowiedzieliśmy się, że Krystian Bielik nie znalazł się w kadrze Arsenalu na tournee po USA. Kanonierzy będą tam walczyć w turnieju International Champions Cup. Absencja Polaka może wydawać się dziwna, jednak pojawiają się głosy, że hiszpański trener nie jest przekonany do umiejętności środkowego obrońcy naszej młodzieżowej reprezentacji, która zaprezentowała się świetnie na Euro.

W związku z tym już niebawem możemy doczekać się transferu Polaka. Przegląd Sportowy podawał informacje dotyczące transferu Bielika do Milanu. Zdaniem dziennikarzy Polak mógłby dołączyć do drużyny Krzysztofa Piątka, w której miałby spore szanse na regularną grę. Do porozumienia wciąż jest jeszcze daleko, jednak wobec takiej postawy Unaia Emery'ego Bielik niemal na pewno zmieni klub już tego lata, nie chcąc marnować sześciu miesięcy. Dla rozwoju jego kariery ten czas może okazać się kluczowy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News