Krzysztof Piątek
Facebook Krzysztof Piątek
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Marca 2020

Krzysztof Piątek na czele niechlubnej statystyki. Polak jednym z najgorszych piłkarzy Bundesligi

Krzysztof Piątek zamienił w styczniu AC Milan na Herthę Berlin. Za zmianą otoczenia nie poszła jednak zmiana dyspozycji strzeleckiej naszego reprezentanta. Piątek głównie rozczarowuje w Berlinie, co pozwoliło mu znaleźć się w czołówce niechlubnej statystyki.

Krzysztof Piątek to bezsprzecznie objawienie poprzedniego sezonu. Fantastyczna dyspozycja strzelecka wywindowała go do statusu supergwiazdy. Transfer z przeciętnej sportowo Genoi do Milanu to niebotyczny skok w karierze młodego zawodnika. Początkowe miesiące w barwach Rossonerich to dalszy ciąg świetnych występów i kolejnych goli Piątka. Jak to zwykle w życiu bywa, nie każda bajka ma szczęśliwe zakończenie. Nasz napastnik został wypchnięty siłą z klubu po kilku tygodniach słabszych występów i przyjściu do klubu Zlatana Ibrahimovicia.

Wielka tragedia odebrała głos kibicom. Ośmiu piłkarzy zginęło w trakcie drogi na meczWielka tragedia odebrała głos kibicom. Ośmiu piłkarzy zginęło w trakcie drogi na meczCzytaj dalej

Krzysztof Piątek z problemami w Bundeslidze

Szansą na odkupienie miał być transfer do Herthy. W Berlinie pojawił się potężny inwestor, co sprawiło, że klub ma mocarstwowe plany. Jednak na razie zamiast walki o najwyższe laury niemieckiego futbolu, Hertha musi się martwić o ligowy byt. Krzysztof Piątek przechodził do stołecznej drużyny zwabiony dużymi pieniędzmi oczywiście, ale i perspektywą rozwoju sportowego. Po orędowniku transferu Polaka legendarnym Juergenie Klinsmannie już nie ma śladu w Berlinie. Słynny niemiec odszedł z klubu w atmosferze skandalu, zostawiając po swoim ambitnym projekcie jedynie zgliszcza. Rykoszetem dostał również Krzysztof Piątek, który z symbolu zmian i ambicji stał się jednym z głównych kozłów ofiarnych.

Jedyny promyk nadziei to postawa w drugiej połowie spotkania 24. kolejki Bundesligi z Fortuną Dusseldorf. Przegrywając 0:3 do przerwy, Hertha była w stanie wywalczyć remis. Jedną z bramek zdobył Krzysztof Piątek, który zaliczył całkiem dobre spotkanie, będąc jednym z najbardziej aktywnych zawodników w zespole Berlińczyków. Nie zmienia to faktu, że od czasu transferu do Niemiec Piątek znajduje się pod ogromną presją i lawiną krytyki, ze strony mediów i kibiców.

Oficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców LegiiOficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców LegiiCzytaj dalej

Słaba gra sprawiła, że Piątek znalazł się w gronie najgorszych zawodników

Słaba postawa na boisku ma swoje przełożenie na wartość rynkową snajpera. Jak zauważył niemiecki oddział Sky Sports, reprezentant Polski w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, wyraźnie stracił na wartości. Do tego stopnia, że czyni go to jednym z trzech “najlepszych” pod tym względem zawodników. Obecnie Piątek wyceniany jest na 27 milionów euro, co oznacza, że spadek aż o 8,63 miliona od listopada 2019. Piątek w niechlubnej statystyce ustępuje tylko dwóm zawodnikom. Najbardziej spadła wartość Ibrahima Konate z RB Lipsk, z 39,58 miliona euro na 29 milionów. Drugie miejsce zajmuje Nico Schulz z Borussii Dortmund, który zanotował spadek o 10,23 miliona euro. Aktualnie wyceniany jest na 21 milionów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News