Krzysztof Piątek gol
screen twitter.com/Canal+ Sport
Autor Łukasz Kowalski - 7 Listopada 2020

Krzysztof Piątek w końcu się przełamał. Magiczny gol, wielki mecz Polaka (WIDEO)

Krzysztof Piątek w końcu się przełamał w Bundeslidze. Napastnik w ostatnim meczu przed zgrupowaniem reprezentacji Polski został jednym z bohaterów Herthy Berlin w spotkaniu z Augsburgiem. Piątek pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie, ale wykorzystał swoją szansę. Mimo strzelonego gola może go zabraknąć w najbliższych meczach reprezentacji Polski.

Krzysztof Piątek na ten moment czekał od początku sezonu. Polski napastnik w końcu strzelił gola w Bundeslidze. Napastnik wpisał się na listę strzelców w sobotnim meczu przeciwko Augsburgowi wygranym przez Herthę Berlin gładko 3:0.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"Czytaj dalej

Krzysztof Piątek się przełamał w Bundeslidze

Ostatnie tygodnie w Hercie Berlin były zupełnie nieudane dla polskiego napastnika. Zaczął sezon jako podstawowy zawodnik Starej Damy jako podstawowy zawodnik, ale przez swoją nieskuteczność i słabą formę stracił miejsce w ataku na rzecz Jhona Cordoby.

Coraz częściej Piątek zasiadał na ławce rezerwowych, aż w końcu zaczynał na niej każdy z pięciu ostatnich meczów. Nawet wchodząc w trakcie spotkania, nie potrafił wykorzystać żadnej sytuacji i wciąż nie miał choćby jednego trafienia w Bundeslidze.

Wydaje się, że Polak wraca na właściwe tory. Piątek w sobotnim meczu z Augsburgiem wszedł na boisko od początku drugiej połowy i miał wielki wkład w zwycięstwie 3:0 nad drużyną z Bawarii. Polak w 87. minucie spotkania ustalił wynik spotkania. Wcześniej do bramki trafiali Matheus Cunha i Dodi Lukebakio.

Piątek pod koniec spotkania wykorzystał doskonałe podanie od Cunhi, który wyprowadził Polaka na czystą pozycję. Polski napastnik przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i wpadł w pole karne. Strzałem przy dalszym słupku nie dał żadnych szans innemu z Polaków występujących w tym meczu, Rafałowi Gikiewiczowi.


Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, Piotr Żyła wystartuje w wyborach prezydenckich? Już snuje plany, "ktoś musi z tym zrobić porządek"Czytaj dalej

Gol Polaka w meczu z Augsburgiem. Krzysztof Piątek strzelił pierwszą bramkę w sezonie

W sobotnim meczu Herthy z Augsburgiem wystąpiło łącznie trzech Polaków. Oprócz wspomnianych Piątka i Gikiewicza na boisku od pierwszej minuty znalazł się były piłkarz Lecha Poznań, Robert Gumny.

Krzysztof Piątek już w poniedziałek powinien stawić się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Jednak klub Polaka zakazać mu przyjazdu na mecze kadry. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa, która szaleje w Europie.

Klub będzie mógł sobie na to pozwolić na mocy przepisów FIFA, które mówią, że klub może odmówić przyjazdu zawodnika na zgrupowanie reprezentacji w oficjalnym terminie, jeżeli po powrocie do drużyny musiałby on przejść obowiązkową kwarantannę.

Berlin rozważa wprowadzenie podobnych obostrzeń do tych wdrożonych w Bremie. Tamtejszy Departament Zdrowia wydał zarządzenie, które powoduje, że każdy powracający do miasta po pobycie w innym kraju musi przejść obowiązkową pięciodniową kwarantannę.

Jeżeli podobne zarządzenie wprowadzi Berlin, to władze klubu już zapowiedziały, że w taki wypadku zakażą swoim zawodnikom wyjazdu na zgrupowania kadry. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, Hertha Berlin jest w stałym kontakcie z PZPN. Polska w listopadzie zagra trzy spotkania: z Ukrainą (11.11), Włochami (15.11) i Holandią (18.11).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  2. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News