Instagram - Krzysztof Piątek
Autor Piotr Bernaciak - 29 Lutego 2020

Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu

Krzysztof Piątek zdołał wczoraj po raz pierwszy wpisać się na listę strzelców w ramach rozgrywek Bundesligi. Mimo wszystko Polak nie był zadowolony z tego, co wydarzyło się na murawie. Jak sam stwierdził, wciąż jest wiele do poprawy.

Krzysztof Piątek niewątpliwie został wczoraj jednym z bohaterów niesamowitego meczu Herthy Berlin z Fortuną Dusseldorf. Drużyna Polaka przegrywała do przerwy aż 0:3, co było wynikiem zasłużonym. Gospodarze grali znacznie lepiej, jednak w końcówce zwycięstwo wymknęło im się z rąk po trafieniu reprezentanta Polski z rzutu karnego. Były snajper Milanu nie był jednak zadowolony ze swojego występu.

Po zakończeniu spotkania Krzysztof Piątek postanowił wypowiedzieć się na temat tego, co wydarzyło się na murawie stadionu w Dusseldorfie. Jak sam stwierdził, nie ma zbyt wielu powodów do zadowolenia, oczywiście poza skutecznym rzutem karnym. Wszystko przez to, że Hertha Berlin znów nie sięgnęła po trzy punkty w Bundeslidze i nie może być spokojna o ligowy byt.

Krzysztof Piątek bohaterem Berlina. Pierwsza bramka w Bundeslidze, bijemy brawoKrzysztof Piątek bohaterem Berlina. Pierwsza bramka w Bundeslidze, bijemy brawoCzytaj dalej

Krzysztof Piątek wściekły po meczu Bundesligi

Problemy Herthy wynikają ze słabej gry defensywnej, bo linia obrony popełniała ostatnio mnóstwo błędów, jednak także z tego, że napastnicy nie wykorzystują swoich okazji. W drugiej połowie meczu z Fortuną było jednak inaczej. Zarówno Cunha, jak i Krzysztof Piątek w końcu zdołali wpisać się na listę strzelców, co dało drużynie ważny punkt w walce o utrzymanie.

Polak nie miał jednak powodów do zadowolenia. Jak sam przyznał, dla niego lepiej byłoby, gdyby w końcu udało się trafić do siatki z gry, a nie z rzutu karnego. Z pewnością pomogłoby mu to dodatkowo uwierzyć we własne umiejętności, ale również pokazać krytykom, że stać go na odnalezienie się w Bundeslidze. Wczorajsze trafienie było jego pierwszym w lidze niemieckiej.

Polski klub zagra we Włoszech mimo epidemii koronawirusa. Kibice nie mogą uwierzyć, oficjalny komunikatPolski klub zagra we Włoszech mimo epidemii koronawirusa. Kibice nie mogą uwierzyć, oficjalny komunikatCzytaj dalej

Krzysztof Piątek komentuje swój występ

- Jestem zirytowany, bo nie strzeliłem gola z akcji. Muszę to zrobić. Na szczęście rzut karny dał mi szansę pomóc drużynie - powiedział Krzysztof Piątek dla oficjalnego serwisu internetowego Herthy Berlin po meczu z Fortuną Dusseldorf (3:3).