Kto jest najbogatszym piłkarzem?
AFP/EAST NEWS
Autor Bartosz Goluch - 2 Czerwca 2020

Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce

Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Magazyn "Forbes" zaprezentował ranking 10 najlepiej zarabiających futbolistów na świecie. O ile w pierwszej trójce nie ma większych niespodzianek, o tyle dalsze pozycje mogą wprawić fanów futbolu w spore zdumienie.

Według rankingu "Forbesa" Cristiano Ronaldo będzie najlepiej zarabiającym piłkarzem w 2020 roku. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęli Lionel Messi i Neymar. Według biznesowego magazynu Ronaldo w tym roku zainkasuje 85,8 mln funtów.

Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieTragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kto jest najbogatszym sportowcem na świecie? Ogromne zaskoczenie na szczycie rankingu
  2. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Ciasno w czołówce

Na niebotyczne dochody Ronaldo składa się m.in. 48,1 mln funtów pensji we włoskim klubie oraz 37,7 mln funtów z innych źródeł, czyli m.in. umów sponsorskich, w tym największej z firmą Nike. Portugalczyk fenomenalnie zrabia również w mediach społecznościowych. CR7 ma otrzymywać średnio około 780 tys. funtów za post na Instagramie. Jego profil to doskonała platforma reklamowa dla licznych firm, ponieważ obserwuje go 221 mln internautów.

Tuż za Ronaldo uplasował się jego wielki rywal, czyli Lionel Messi z dorobkiem 83,4 mln funtów. Na jego zarobki składa się 57,8 mln funtów pensji oraz 25,6 mln funtów innych dochodów. Podium zamyka Neymar, który w tym roku do swojego konta dopisze 76,6 mln funtów.

Niespodzianki w pierwszej dziesiątce

Tuż poza pierwszą trójką sklasyfikowani zostali Mohamed Salah (28,2 mln funtów), Kylian Mbappe (27,1 mln funtów). Dużą niespodzianką jest szósta lokata Andresa Iniesty, który już kilka lat temu odszedł z wielkiego futbolu i postawił na przygodę w japońskim Visselu Kobe. Mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy w tym roku zarobi 23,7 mln funtów.

Siódme miejsce zajął kolejny gracz, który dawno już wypadł poza czołówkę najlepszych graczy świata, czyli Mesut Oezil (23 mln funtów). Zestawienie zamykają Paul Pogba (22,8 mln funtów), występujący w Chinach Brazylijczyk Oscar (22 mln funtów) oraz Antoine Griezmann (21,4 mln funtów).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wymiana masek co trzy godziny, rękawiczki i inne nowe ograniczenia podczas lotów pewną linią lotniczą
  2. Kilkaset budynków bez ciepłej wody. Mieszkańcy nie mogą się umyć, do kiedy to potrwa?
  3. Tą tragedią żyli wszyscy kibice. Legendarny gracz zginął w strasznym wypadku. Nie ma go z nami od roku
  4. Polscy kibice zatrzymani przez policję. Czekają ich bardzo surowe kary, popełnili poważne przestępstwa
  5. Robert Lewandowski jest o krok od historycznego osiągnięcia. Brakuje mu bardzo niewiele, by zostać legendą
  6. Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grup

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News