Lech Poznań
facebook.com/kibicelechapoznan
Autor Mateusz Wysokiński - 22 Kwietnia 2020

Pękamy z dumy. Akcja Lecha Poznań pozwoliła zgromadzić tysiące złotych dla zakażonych COVID-19, brawo

Lech Poznań od dawna może liczyć na jednych z najlepszych kibiców w polskiej Ekstraklasi. Miłośnicy "Kolejorza" wraz z klubem zorganizowali akcję, która rozeszła się szerokim echem. Dzięki zaangażowaniu i wspólnym działaniom miłośników piłki nożnej z Wielkopolski udało się już zgromadzić tysiące złotych, które pójdą do służb medycznych. Wszystko po to, aby pomóc zakażonym koronawirusem.

Lech Poznań wraz z kibicami pokazali, że można się zjednoczyć w tych wyjątkowo ciężkich czasach. Klub i jego miłośnicy zebrali wspólnie tysiące złotych, które zostaną teraz przekazane na środki medyczne i pomoc chorym na COVID-19. Taka inicjatywa może budzić wyłączny podziw i szacunek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczna sytuacja w polskiej kadrze. Skoczkowie kończą kariery, drużyna w całkowitej rozsypce
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
Tak mieszka Adam Małysz. Prawdziwe luksusy warte miliony złotych, przepiękna posiadłośćTak mieszka Adam Małysz. Prawdziwe luksusy warte miliony złotych, przepiękna posiadłośćCzytaj dalej

Lech Poznań i jego kibice zjednoczyli się w obliczu choroby. Zebrali tysiące złotych

Akcją, która wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród kibiców Lecha Poznań jest kupowanie maseczek z logo poznańskiego zespołu. Po tym, jak obowiązkowe stało się zasłanianie twarzy, klub wraz z kibicami zaczął produkować odpowiednio przystosowane maszeczki dla miłośników piłki nożnej, zaznaczając, że wszystkie zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na wielkopolskie szpitale, które z dużymi trudnościami, próbują leczyć zarażonych.

Łaćznie, udało się sprzedać 10 tysięcy maseczek z cenie pięć złoty każda. Oznacza to, że inicjatywa klubu, kibiców i szeroki odzew akcji przyniosły swoje rezultaty i na konta placówek medycznych spłynie kwota 50 tysięcy złotych.

Najbliższa rodzina Zbigniewa Bońka zarażona COVID-19. Prezes PZPN poinformował o stanie zakażonychNajbliższa rodzina Zbigniewa Bońka zarażona COVID-19. Prezes PZPN poinformował o stanie zakażonychCzytaj dalej

Kibice Lecha pokazali wielkie serce

Gest kibiców Lecha odbił się szerokim echem w całej Polsce. Wszyscy w Poznaniu nie mogą ukryć zadowolenia z tego, że miłośnicy piłki nożnej postanowili się zjednoczyć w tak ciężkim dla Polski i Europy momencie, jak epidemia koronawirusa.

- Jesteśmy mile zaskoczeni zaangażowaniem kibiców Kolejorza we wspólną akcję. Nie sądziliśmy, że maseczki spotkają się z tak wielkim zainteresowaniem. W imieniu pracowników wielkopolskich szpitali dziękuję klubowi, dziękuję naszym kibicom, którzy po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć. Walka z koronawirusem ciągle się toczy. Wierzymy, że lada moment będziemy mieli okazję spotkać się na stadionie i wspólnie poprowadzić - tym razem Lecha - do zwycięstwa - mówi Marcin Kawka, szef Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski powiedział o wakacjach. Polacy muszą być gotowi na zmiany
  2. Mówili, że maseczki są niebezpieczne, teraz każą zasłaniać twarz. Ważny powód dlaczego zmienili zdanie
  3. Wspaniała wiadomość ogarnęła wszystkich. Uwielbiany mistrz świata pokonał COVID-19
  4. Tę bramkę powinien zobaczyć każdy polski kibic. Tak strzelał tylko Kazimierz Deyna (WIDEO)
  5. Łukasz Fabiański zdradził szczegóły swojej przyszłości. Wróci po Ekstraklasy? Padły zaskakujące słowa
  6. Od czwartku maseczki wielokrotnego użytku w popularnej sieciówce. Zapłacisz 3,99 zł za sztukę

źródło: transfery.info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News