Lech Poznań
youtube.com/Lech Poznań
Autor Mateusz Wysokiński - 26 Marca 2020

Smutne wiadomości z polskiego podwórka. Lech Poznań przetrwa tylko kilka miesięcy bez gry

Lech Poznań może mieć wielkie problemy. Prezes klubu ze stolicy Wielkopolski - Karol Klimczak przekonuje, że jego drużynie wystarczy pieniędzy zaledwie na kilka miesięcy egzystencji, jeśli piłkarze nie powrócą na boisko. Jeśli kwarantanna się przedłuży, możliwe że nie zobaczymy klubu z Poznania w Ekstraklasie.

Lech Poznań może mieć duże problemy z wypłacalnością. Klub ze stolicy Wielkopolski, który co roku chciałby walczyć o mistrzostwo Polski, musi się teraz zmierzyć z zupełnie innymi problemami niż miejsce w tabeli ligowej. W Poznaniu rozpoczęto prawdziwą walkę o przetrwanie drużyny, a już teraz mowa jest o tym, że klub nie przetrwa kolejnych miesięcy bez gry w piłkę. Prezes "Kolejorza" obliczył, ile w takim stanie jest jeszcze w stanie egzystować zasłużona drużyna.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
 2. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
Artur Szpilka zakończy karierę? Promotor boksera nie ma wątpliwościArtur Szpilka zakończy karierę? Promotor boksera nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Lech Poznań ma wielkie problemy. Za kilka miesięcy może być bankrutem

Prezes Lecha - Karol Klimczak nie patrzy z optymizmem na przyszłość drużyny, jeśli ta nie wróci na boisko. Działacz sportowy ostrzega, że jego drużynie wystarczyło naprawdę mało środków do przetrwania i już teraz trzeba spisywać ten sezon na wielkie straty finansowe, które mogą odbić się na budżecie klubu z Poznania na następny sezon, jeśli Poznaniacy w ogóle zagrają w Ekstraklasie.

- W zależności od scenariusza zakończenia rozgrywek mogę powiedzieć, że przychody Lecha Poznań będą mniejsze o kwotę pomiędzy 10 a 25 milionów złotych - powiedział na łamach „Gazety Wyborczej” prezes klubu.

Nie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubuNie żyje ikoniczna postać angielskiej piłki nożnej. Zmarł na wirusa w młodym wieku, oficjalny komunikat klubuCzytaj dalej

Pieniędzy wystarczy na zaledwie kilka miesięcy

Włodarz Lecha jest przekonany, że mimo pierwotnych stosunków, mówiących o tym, że środków wystarczy na 10 miesięcy egzystencji, to pieniędzy w kasie klubu jest o wiele mniej. Sam wskazuje, że Lech bez grania w piłkę i zarabiania na prawach telewizyjnych, sprzedaży biletów i gadżetów jest w stanie wytrzymać tylko 5 miesięcy.

- I to bliżej pięciu niż dziesięciu. To jest sytuacja podobna do wszystkich klubów w Polsce. My mówimy o kilku miesiącach, niektórzy przeżyją tylko miesiąc. Raczej nikt dłużej niż my. Ta sytuacja dotyczy wszystkich lig, i włoskiej, i niemieckiej, i hiszpańskiej - dodał w „Głosie Wielkopolskim”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica
  2. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Dwaj kierowcy zakleszczeni, jeden nie żyje
  3. Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi
  4. Justyna Kowalczyk została upokorzona przez polski związek. Sportsmenka nie kryje rozgoryczenia
  5. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News