Lechia Gdańsk
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 6 Marca 2020

Wielkie problemy Lechii Gdańsk. Klubem zajmie się UEFA

Lechia Gdańsk może mieć ogromne problemy. Klub z Gdańska, który zmaga się z problemami finansowymi i ma niewielkie szansę na powtórzenie zeszłorocznych sukcesów, został upomniany przez UEFA. Władze europejskiej federacji mają wątpliwości co do tego, czy klub przestrzega przepisów. Jeśli gdańszczanie nie poradzą sobie z działaczami UEFA, będą mogli doczekać się poważnych kar.

Lechia Gdańsk przeżywa obecnie dość ciężkie momenty. Klub ma problemy finansowe, a drużynę z Gdańska opuścił Rafał Wolski, który nie mógł doczekać się od Lechii wypłaty zaległości finansowych. Sama drużyna, która czas na wypłacenie zaległych pensji swoim piłkarzom ma czas do końca marca, dostała kolejny cios. Tym razem za sprawę gdańskiego klubu wzięła się UEFA, która ma wątpliwości co do przestrzegania przepisów przez gdański klub.

Kibice nie mogą uwierzyć. Znana sportsmenka obraziła Polaków. Wszystko nagrała kamera (WIDEO)Kibice nie mogą uwierzyć. Znana sportsmenka obraziła Polaków. Wszystko nagrała kamera (WIDEO)Czytaj dalej

Lechia Gdańsk ma poważne problemy. Sprawą klubu zajmuje się UEFA

Działacze europejskiej federacji piłkarskiej ogłosili, że nie dostali od Lechii rozliczeń w sprawie finansowego Fair Play. Chodzi o dokumenty z poprzedniego sezonu, które miały zostać dostarczone do UEFA w określonym przez działaczy terminie. Takie samo upomnienie dostał potentat francuskiej Ligue 1 - Olympique Marsylia.

- Lechia Gdańsk nie dostarczyła do komisji śledczej CFCB raportu finansowego wymaganego w sezonie 2019/20. Olympique Marsylia nie wypełniła założeń finansowych na sezon 2019/20 wpisanych do zawartego wcześniej porozumieniu ugodowego - podała do informacji publicznej UEFA.

Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowaneKompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowaneCzytaj dalej

Wielkie kłopoty Lechii i Marsylii

Mimo że działacze gdańskiego klubu mieli kontaktować się z UEFĄ w tej sprawie, to nie zyskali oni porozumienia z federacją. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że gdańszczanie oprócz tej dokumentacji muszą jeszcze zapłacić swoim piłkarzom zaległe pensje. Jeśli tego nie zrobią do 31 marca, stracą licencję na grę w Ekstraklasie. Od samej UEFY mogą dostać karę finansową, ujemne punkty w lidze w następnym sezonie, a także zakaz występu w europejskich pucharach.

- O tym fakcie poinformowaliśmy UEFA od razu i do dzisiaj pozostajemy z przedstawicielami Unii w stałym kontakcie. Zapewniliśmy również, że tak szybko, jak tylko biegły rewident zatwierdzi sprawozdanie finansowe za poprzedni rok, niezwłocznie przekażemy wymagane dokumenty do siedziby UEFA w Szwajcarii - poinformowali przedstawiciele z Gdańska w oficjalnym komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka znalazła w kurtce tajemniczy list. Skrywał porażającą historię, pochodził z drugiego końca świata
  2. Gangsterskie porachunki, zabójstwo "Studenta" w lesie, lewe interesy. Grupa ożarowska stanie przed sądem
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News