Lechia Gdańsk
Facebook Lechia Gdańsk
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Lutego 2020

Kibole Lechii Gdańsk przerwali mecz w Poznaniu. Klub zajął stanowisko ws. ich zachowania

Lechia Gdańsk wydała oświadczenie w sprawie skandalicznego zachowania swoich kibiców. Wydarzenia w hicie 23. kolejki Ekstraklasy spotkały się z natychmiastową reakcją ze strony władz klubu.

Lechia Gdańsk za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej wydała specjalne oświadczenie dotyczące zachowania swoich kibiców podczas wyjazdowego meczu z Lechem Poznań w ramach 23. kolejki Ekstraklasy.

Sympatycy Lechii zmusili sędziego do przerwania w 65 minucie spotkania, z uwagi na rzucane przez nich w kierunku sektora rodzinnego kibiców Lecha race. Mecz został wstrzymany na kilkanascie minut i pojawilo się realne ryzyko, że nie zostanie już wznowiony.

Sędziowie w porozumieniu z komisarzem na bieżąco obserwowali przebieg wydarzeń i naradzali się. Ostatecznie zdecydowali, iż jeśli kibice Lechii zaprzestaną używania materiałów pirotechnicznych, widoczność będzie wystarczająco dobra a zaniepokojeni pozostali kibice na trybunach uspokoją się, będzie można kontynuować mecz.

Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obawSkoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obawCzytaj dalej

Lechia Gdańsk wydała oficjalne oświadczenie

Po zakończeniu spotkania oficjalne stanowisko za pośrednictwem klubowej strony internetowej opublikowali włodarze Lechii. W komunikacie możemy przeczytać:

“Lechia Gdańsk stanowczo potępia zachowanie kibiców, do jakiego doszło w Poznaniu podczas meczu z Lechem. Sytuacja, do jakiej doprowadziły osoby zajmujące miejsca wśród naszych fanów była niedopuszczalna, gdyż zagrażała bezpieczeństwu innych osób przebywających na stadionie. Klub deklaruje pełną współpracę z Komisją Ligi w zakresie postępowania dyscyplinarnego. Jednocześnie upominamy naszych kibiców wspierających drużynę w meczach wyjazdowych – jakiekolwiek zachowania mogące stanowić zagrożenie na stadionie, są nieakceptowalne oraz narażają klub na odpowiedzialność i poważne konsekwencje”.

Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w PolsacieTomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w PolsacieCzytaj dalej

Zagrożenie życia i zdrowia kibiców

Incydent, którego dopuścili się kibice Lechii to kolejny przykład bezradności w walce ze stadionowym bandytyzmem. Od lat Ekstraklasa, PZPN i władze klubów nie potrafią poradzić sobie z grupami kibicowskimi lamiącymi zabezpieczenia i przemycającymi zakazane elementy oprawy na teren stadionów. Kolejny raz również tego typu incydent mógł się zakończyć tragicznie. Jak podaje dziennikarz TVP Sport Maciej Barszczak, co najmniej cztery osoby zostały ranne.

Lech wygrał ostatecznie w hicie kolejki z Lechią 2:0 po samobójczej bramce Dusana Kuciaka i Filipa Marchwińskiego. Goście od 51. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Karola Fili.

4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)