Mateusz Bogusz
Autor Piotr Bernaciak - 28 Sierpnia 2019

Kolejny Polak zadebiutował w Anglii. Nie będzie dobrze wspominał swojego debiutu

Leeds United jest angielską drużyną, która w swoim składzie ma zdecydowanie najwięcej Polaków. Każdy z nich cieszy się szacunkiem Marcelo Bielsy. Jeden z nich zadebiutował wczoraj w pierwszym zespole. Nie będzie dobrze wspominać swojego pierwszego meczu.

Leeds United stało się zespołem, w którym mamy do czynienia z największą liczbą Polaków. W żadnym klubie na Wyspach Brytyjskich nie znajduje się aż tylu polskich zawodników, choć mamy swoich przedstawicieli w wielu angielskich ligach. Mówi się, że trener byłego półfinalisty Ligi Mistrzów bardzo ceni sobie umiejętności polskich zawodników i lubi na nich stawiać.

W Leeds pewne miejsce w składzie ma Mateusz Klich, czyli reprezentant Polski z doświadczeniem w wielu europejskich ligach. Na ławce pojawiają się jednak dwaj utalentowani Polacy: bramkarz Kamil Miazek i pomocnik Mateusz Bogusz. Drugi z nich dostał szansę debiutu.

Decydujące dni w sprawie transferu Neymara. Niebawem wyjaśni się jego przyszłość w PSGDecydujące dni w sprawie transferu Neymara. Niebawem wyjaśni się jego przyszłość w PSGCzytaj dalej

Mateusz Bogusz zadebiutował we wczorajszym meczu ze Stoke City w ramach rozgrywek EFL Cup. Debiut zaczął się dla niego w najgorszym możliwym stylu. Drużyna przegrywała już 0:2 i wydawało się, że niebawem odpadnie z pucharu, i to już w pierwszym meczu.

Na szczęście dobra gra w drugiej połowie pozwoliła na doprowadzenie do remisu. W rozgrywkach EFL Cup po remisie w regulaminowym czasie gry od razu wykonuje się rzuty karne. W tych skuteczniejsi byli piłkarze Stoke, którzy awansowali dalej.

Pomimo złego wyniku powinniśmy być spokojni o kolejne szanse gry dla Bogusza. Polak zdaniem trenera ma wielki talent i już niebawem zademonstruje go również na boiskach Championship.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News