Legia Warszawa testuje obrońcę
Autor Piotr Bernaciak - 10 Lipca 2019

Legia testuje lewego obrońcę

Legia Warszawa wciąż nie przestaje wzmacniać swojej kadry. Po kilku transferach z polskiej ligi teraz do drużyny prawdopodobnie przejdzie zawodnik spoza Polski. Rozpoczęto już testy medyczne.

Legia Warszawa kończy przygotowania do sezonu 2019/2020. Wicemistrzowie Polski są już na Gibraltarze, gdzie jutro przyjdzie im zmierzyć się z drużyną College Europa. W walce w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy pomóc im mogą nowi zawodnicy, między innymi Arvydas Novikovas i Walerian Gwilia. Możliwe jednak, że już w rewanżu Aleksandar Vuković będzie mógł liczyć na pomoc ze strony kolejnego wzmocnienia.

Dowiedzieliśmy się bowiem, że klub testuje nowego lewego obrońcę. Jest to zawodnik o poważnym stażu na europejskich stadionach, dzięki czemu kibice mogą być spokojni, że nie będzie musiał zmagać się z wielką presją w kluczowych momentach sezonu. Eksperci twierdzą, że jeżeli uda się zakontraktować Ivana Obradovicia, to Legia Warszawa może liczyć na wielkie wsparcie w nowym sezonie.

Polski sędzia zatrzymany przez CBA!Polski sędzia zatrzymany przez CBA!Czytaj dalej

Ivan Obradović przez ostatnie lata występował w Anderlechcie Bruksela. Serbski obrońca mógł cieszyć się doskonałą renomą, jednak po wielu latach zdecydował się na zakończenie współpracy z belgijską drużyną. Długo szukał nowego klubu, a kolejne zapytania składała Legia. Wiele wskazuje na to, że ostatecznie uda się podpisać kontrakt z Serbem.

Wszystko zależy oczywiście od wyniku testów medycznych, które zawodnik przechodzi obecnie w Warszawie. Jeżeli nie wykażą one większych problemów, Ivan Obradović zostanie ogłoszony nowym zawodnikiem Legii. Kibice już od kilku tygodni mówili, że są bardzo zainteresowani usługami zawodnika, dlatego jego sprowadzenie będzie odebrane jako wielki sukces.

Trzeba brać pod uwagę, że po odejściu Adama Hlouska lewa strona obrony Legii nie wygląda najlepiej. Co prawda w klubie jest Luis Rocha, a w razie potrzeby na tej pozycji występować może Artur Jędrzejczyk, jednak mimo wszystko warto sprowadzić klasowego zawodnika specjalizującego się w grze na lewej stronie defensywy, który wniesie sporo jakości do gry obronnej i może zostać uznany za najlepszego w Polsce na swojej pozycji.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News