Legia Warszawa
Facebook Legia Warszawa
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Stycznia 2021

Ogromny pech napastnika Legii Warszawa. Zaraził się tuż przed wyjazdem, nie może wylecieć z zespołem

Legia Warszawa wydała pilny komunikat na temat stanu zdrowia jednego ze swoich zawodników. Tuż przed rozpoczęciem obozu przygotowawczego przed rundą wiosenną, okazało się, że gracz zachorował na koronawirusa. Oznacza to, że nie pojedzie on z resztą drużyny na zgrupowanie do Dubaju. Dla piłkarza jest to wielka strata, gdyż stracił okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności trenerowi Czesławowi Michniewiczowi.

  • Legia Warszawa za kilka dni rozpocznie obóz treningowy w Dubaju
  • Czesław Michniewicz chce podczas międzysezonowych przygotowań przyjrzeć się kilku młodym zawodnikom
  • Legia poinformowała, że do Dubaju z resztą drużyny nie poleci 17-letni Szymon Włodarczyk
  • Młody napastnik zaraził się COVID-19

Legia Warszawa lada moment rozpocznie przygotowania do zmagać w rundzie wiosennej Ekstraklasy. Mistrzowie Polski odbędą obóz przygotowawczy w Dubaju. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie poleci jednak jeden z młodych talentów drużyny. Zawodnik zaraził się koronawirusem.

Legia Warszawa szykuje się do obozu w Dubaju

Legia Warszawa po rundzie jesiennej jest liderem Ekstraklasy. Aktualni mistrzowie Polski mimo kilku wpadek zdołali utrzymać przewagę nad Rakowem Częstochowa i zakończyli rok na pierwszym miejscu. Teraz czeka ich okres ciężkiej pracy przed powrotem na boisko już pod koniec stycznia.

Już 6 stycznia Legioniści wylecą do Dubaju, gdzie odbędzie się ich obóz przygotowawczy. Piłkarze spędzą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich około dwóch tygodni. Pierwotnie obóz miał się odbyć w Turcji, jednak na propozycję jednego ze sponsorów, drużyna zmieniła plany.

Już teraz wiadomo jednak, że Czesław Michniewicz nie będzie mógł zabrać do Dubaju wszystkich zawodników. których chciał obejrzeć w trakcie zimowej przerwy. W poniedziałek Legia Warszawa opublikowała na swojej oficjalnej stronie internetowej komunikat dotyczący stanu zdrowia jednego z piłkarzy.

Adam Małysz zdradził radosną nowinę dotyczącą córki. Mistrz pęka z dumy, gratulujemyAdam Małysz zdradził radosną nowinę dotyczącą córki. Mistrz pęka z dumy, gratulujemyCzytaj dalej

Dowiedzieliśmy się, że 17-letni Szymon Włodarczyk, który znalazł się wśród powołanych na obóz w Dubaju, zaraził się koronawirusem. W związku z tym młody gracz musi poddać się kwarantannie i straci szansę na udział w zgrupowaniu.

17-letni talent z Legii zaraził się COVID-19

Z komunikatu, który ukazał się na tronie legia.com, dowiedzieliśmy się także, że Włodarczyk nie miał styczności z pozostałymi zawodnikami Legii. Reszta piłkarzy, a także sztab szkoleniowy ma przejść badania dopiero tuż przed wylotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

- Szymon Włodarczyk nie poleci z zespołem na obóz w Dubaju. W związku z zakażeniem COVID-19 u Szymona Włodarczyka, nie będzie mógł on polecieć z zespołem na zimowy obóz treningowy w Dubaju. Zawodnik wykazując objawy choroby, został przebadany 3 stycznia, a jego test dał wynik pozytywny. Młodzieżowiec Legii nie miał kontaktu z pozostałą częścią drużyny. Reszta zawodników, sztab oraz media klubowe przejdą badania w dniach 4-5 stycznia. - czytamy w komunikacie klubu.

Szymon Włodarczyk nie jest jedynym młodzieżowcem, którego trener Czesław Michniewicz chciał obejrzeć podczas obozu treningowego. Opiekun Legii Warszawa zabierze do Dubaju Jakuba Kisiela, Nikodema Niskiego, Kacpra Tobiasza, Kacpra Skibickiego, Ariela Mosóra oraz Jegora Macenko.

Źródło: Legia Warszawa

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News