Legia Warszawa
Facebook Legia Warszawa
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Listopada 2020

PZPN ma dość Legii Warszawa. Wytknęli im dużą błędy w dokumentach, będzie skandal?

Legia Warszawa poważnie naraziła się Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej.  Dziennikarze “Przeglądu Sportowego” opisują  zachowanie mistrzów Polski, które zdecydowanie nie podoba się Zespołowi Medycznemu PZPN. Chodzi o niedawną sytuację z meczu z Wartą Poznań, gdy w barwach Legionistów grało dwóch zawodników, którzy uskarżali się na objawy typowe dla COVID-19. “Wojskowi” mieli również łamać inne zalecenia wprowadzone na czas pandemii.

Legia Warszawa w ostatnim meczu Ekstraklasy z Wartą Poznań miała w swoim składzie dwóch zawodników, którzy narzekali na objawy zakażenia koronawirusem. Mimo to obaj kontynuowali grę. Zastrzeżenia co do postawy Legii ma Zespół Medyczny PZPN.

Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Na jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedzieć
  2. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  3. Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)


Legia Warszawa naraziła się Zespołowi Medycznemu PZPN

W ostatnich dniach w Polsce głośno było o sytuacji z meczu Warta Poznań-Legia Warszawa. Dwóch zawodników Legii miało uskarżać się na objawy typowe dla COVID-19. Igor Lewczuk miał gorączkę, a Tomas Pekhart zgłaszał, że stracił węch.

Legia Warszawa poinformowała, że testy na obecność koronawirusa dały u obu zawodników wynik negatywny. Nie oznacza to jednak, że wszystko jest, jakby nic się nie wydarzyło. Zastrzeżenia do działania mistrzów Polski ma Zespół Medyczny PZPN.

Dziennikarze “Przeglądu Sportowego” opublikowali artykuł, z którego możemy się dowiedzieć, że “Zespół Medyczny PZPN ma dość podejścia Legii Warszawa do procedur”. Klub podobno niezbyt rzetelnie wywiązuje się z obowiązków nałożonych na wszystkich członków Ekstraklasy na czas pandemii.

- Zespół Medyczny PZPN ma dość podejścia Legii do procedur, jakie zostały wprowadzone, by ekstraklasa mogła funkcjonować w czasach pandemii. (...) Z naszych informacji wynika, że Legia odsyła najmniej precyzyjne raporty ze wszystkich klubów w ekstraklasie (do niedawna nie robiła tego w ogóle). A monitorowanie zawodników i codzienne wypełnianie przez nich ankiet medycznych jest obecnie kluczowe. Test jest tak naprawdę aktualny tylko w momencie, kiedy jest wykonywany. Na wyniki kluby czekają od kilku do czasem kilkudziesięciu godzin, kiedy zawodnik jeszcze wiele razy może się zarazić. Dlatego tak ważne jest monitorowanie stanu zdrowia, dlatego w procedurach Zespołu Medycznego jest jasno napisane, że przy jakichkolwiek budzących niepokój objawach konieczna jest izolacja. Legia zapewnia, że została ona wykonana, ale po meczu - możemy przeczytać w “Przeglądzie Sportowym”.

Sprawę dla Sport.pl skomentował także członek Komisji Medycznej PZPN i sztabu Lecha Poznań prof. Krzysztof Pawlaczyk. Przypomniał on najważniejsze z przepisów wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa. Wskazał, że Legia będzie mogła mieć pretensje jedynie do siebie, jeśli w klubie pojawią się przypadki zakażeń COVID-19.

Na jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedziećNa jaw wyszła prawda o religii Błaszczykowskiego. Jego poglądy są bardzo wyraziste, mało kto może w podobny sposób o sobie powiedziećCzytaj dalej


Ceniony ekspert profesor Krzysztof Pawlaczyk o zachowaniu Legii

- W Podręczniku jest powiedziane wyraźnie: co jest pierwszym krokiem? Izolacja. Po rozgrzewce powinna się pojawić izolacja mająca na celu ochronę drużyny. Jeśli teraz trener Michniewicz będzie narzekał, że mu się wszyscy zakazili, to on i osoba odpowiedzialna ze sztabu medycznego zespołu zafundowali to reszcie. Wynik jednego meczu jest ważniejszy od zdrowia innych ludzi. Chyba każdy w społeczeństwie, nawet sześcioletnie dzieci chodzące do szkoły, wie już, że zaburzenia smaku czy węchu są jednym z najbardziej charakterystycznych objawów zakażenia covidem. - grzmi Pawlaczyk.

Brak reakcji w przerwie - izolacji zawodnika - świadczy albo o braku powagi dla zakażenia koronawirusem, albo brakiem powagi dla samego zawodnika, że może być chory i konsekwencji jego dalszej gry. Trzecim punktem są konsekwencje dla całej Legii, bo tak jak w czasie samego meczu uważamy, że zagrożenia nie ma i nie wydaje mi się, żeby gdzieś było bezpośrednie zagrożenie dla zawodników Warty, to myślę, że przebywanie we wspólnej szatni dla Legii już takie stwarza - dodał profesor.

Wcześniej Legia Warszawa miałą problemy z innym zawodnikiem, który zlekceważył zagrożenie ze strony koronawirusa. Mowa o Williamie Remym, który mimo panujących obostrzeń na terenie Polski, bawił się beztrosko w towarzystwie kilkunastu osób. Francuz nie zachował żadnych środków bezpieczeństwa.

Fotografie z imprezy urządzonej przez Remy’ego obiegły Polskę, a teraz wiemy już, jak zostanie ukarany. Zawodnik musi zapłacić wysoką karę finansową. Komisja Ligi nałożyła na niego 30 tysięcy euro kary.

Źródło: "Przegląd Sportowy", Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy zaobserwowali przerażające zjawisko. Czarna dziura rozerwała całą gwiazdę, nie do uwierzenia
  2. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
  3. Emmanuel Olisadebe zmienił się nie do poznania. Kiedyś był gwiazdą kadry, dzisiaj stawia mieszkania, "nie jestem ambitny"
  4. Zbigniew Boniek ostro o zapowiedziach premiera. "Lockdown nie przyniósł niczego"
  5. Polak zagra w FC Barcelonie? Przejął go agent Roberta Lewandowskiego, o 17-latka pytają potęgi
  6. Nietypowa akcja serwisowa Renault. Do "naprawy" wystarczy marker
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News