Legia Warszawa
Jan Bielecki/East News
Autor Piotr Mika - 5 Października 2020

Legia Warszawa pozbędzie się swojego największego talentu. Karbownik w drodze do Premier League

Legia Warszawa może w ostatniej chwili sprzedać swoją największą młodą gwiazdę. Choć wcześniej mówiło się o transferze do Parmy, okazuje się, że Michał Karbownik trafi do całkiem innego zespołu i ligi. Według doniesień mediów 19-latek przeniesie się do jednego z klubów Premier League.

Legia Warszawa w ostatnim dniu okienka transferu dopina transfer Michała Karbownika. Wcześniej mówiło się o tym, że młody zawodnik stołecznego klubu trafi do Włoch. Teraz sytuacja jednak zmieniła się, a Karbownik zamiast na Półwysep Apeniński trafi na Wyspy Brytyjskie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch okradziony z wielkiej nagrody? Polak pominięty, wciąż nie dostał ani złotówki, inni dostali fortunę
  2. ZUS wprowadza kluczową zmianę. Przyznawanie zasiłków, emerytur i rent zmieni się na lepsze
  3. Zbigniew Boniek przekazał dramatyczną wiadomość dla trenera reprezentacji. Ujawniono prawdę
Robert Lewandowski bliski zapisania się w historii sportu. Polakowi brakuje bardzo mało, będzie wśród najlepszych?Robert Lewandowski bliski zapisania się w historii sportu. Polakowi brakuje bardzo mało, będzie wśród najlepszych?Czytaj dalej

Legia Warszawa dobrze zarobi na Karbowniku?

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o tym, że 19-letni zawodnik Wojskowych trafi do Włoch, a konktretniej do SSC Napoli. Temat jednak powoli wygasał, a kilka dni temu pojawiła sie informacja, że Karbownik może trafić do Parmy za 5,5 mln euro. Ta transakcja równiez upadła i mogło wydawać się, że młody Polak zostanie w swoim obecnym klubie.

Teraz jednak, jak podaje portal meczyki.pl, Michał Karbownik w ostatniej chwili zostanie sprzedany, ale... za chwilę trafi spowrotem do Legii na wypożyczenie. Na taki ruch miałoby zdecydować się Brighton and Hove Albion, czyli klub, który ma wykupić także Jakuba Modera z Lecha Poznań, o czym niedawno informowaliśmy.

Lech Poznań sprzedaje swoją największą gwiazdę. Młody Polak zagra w Premier League, mamy rekord EkstraklasyLech Poznań sprzedaje swoją największą gwiazdę. Młody Polak zagra w Premier League, mamy rekord EkstraklasyCzytaj dalej

Nie będzie rekordu Ekstraklasy

Choć Legia Warszawa początkowo chciała za swojego zawodnika ok. 10 mln euro, co byłoby rekordem Ekstraklasy, to prawdopodobnie będzie musiała przyjąć nieco niższą kwotę. Karbownik ma zostać sprzedany za 5,5 mln euro, po czym od razu zostać wypożyczonym do Legii na rok.

Podobnie jak w przypadku Modera Brighton będzie mogło w zimie skrócić wypożyczenie, jednak będzie się to wiązało z dodatkową dopłatą. W umowie sprzedaży Karbownika mają znaleźć się również bonusy oraz procent od kolejnych transferów polskiego zawodnika.

Źródło: meczyki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  2. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców
  3. Robert Lewandowski usłyszał zadziwiającą wiadomość. Teraz będzie grał dużo mniej, kibice złapali się za głowy
  4. Adam Małysz zadziwił całą Polskę. Na oczach milionów pokazał nieznaną pasję, nie znaliśmy go od tej strony (WIDEO)
  5. Chelsea pozbywa się piłkarza. Wielkie wzmocnienie ekipy reprezentantów Polski, to będzie hit
  6. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News