Legia Warszawa reakcje
Facebook Legia Warszawa
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 6 Grudnia 2020

Czy Legia Warszawa obroni mistrzostwo Polski?

Legia Warszawa niemal całkowicie zdominowała rozgrywki w Polsce w ciągu poprzedniej dekady. Drużyna ze stolicy Polski w ostatnich 10 latach aż 6 razy zdobywała tytuł mistrza Polski. Obecny sezon legioniści zaczęli wręcz fatalnie, ale w ostatnich tygodniach zaczęli grać dużo lepiej i są na szczycie ligowej tabeli. Znów Legia Warszawa jest faworytem do tytułu mistrzowskiego.

Legia Warszawa obecnie przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów w historii. Legioniści regularnie zdobywają mistrzostwo Polski, a do pełni szczęścia brakuje im tylko występów w europejskich pucharach. Na ponowny awans do Ligi Mistrzów lub Ligi Europy w Warszawie kibice będą musieli czekać przynajmniej do jesieni przyszłego roku.

Ostatni raz Legia Warszawa w europejskich pucharach grała w sezonie 2016/2017, wtedy jako pierwszy lub po ponad 20 latach awansowała do Ligi Mistrzów. Wtedy wydawało się, że legioniści sportowo i finansowo odjadą reszcie ligi.

Tak się jednak nie stało. Co prawda Legia dalej brylowała w Ekstraklasie, ale o mistrzostwo musiała walczyć zazwyczaj do ostatniej kolejki. Dodatkowo w sezonie 2018/2019 straciła prowadzenie w lidze na rzecz Piasta Gliwice i ostatecznie musiała cieszyć się z wicemistrzostwa Polski.

Legioniści odrobili lekcje z przegranego sezonu i w rozgrywkach 2019/2020 dominowali w polskiej lidze. Mistrzostwo świętowali na dwie kolejki przed końcem sezonu, choć mogli już wcześniej. Wydawało się, że Legia zaczyna iść w dobrym kierunku.

Początek obecnego sezonu tego nie potwierdzał. Legia grała bardzo słabo, wolno, przewidywalnie. Szybko odpadła z eliminacji Ligi Mistrzów i zajmowała miejsce w środku tabeli Ekstraklasy. Przyjście trenera Michniewicza w połowie września nie dało upragnionego miejsca w fazie grupowej Ligi Europy, ale za to poprawiła się gra warszawiaków w lidze.

Od momentu przyjścia 50-letniego trenera Legia nie przegrała jeszcze ligowego spotkania. Wojskowi dogonili ligową czołówkę i ponownie są faworytami do mistrzostwa. Po 12. kolejkach prowadzą Ekstraklasie z przewagą dwóch punktów nad Rakowem Częstochowa.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News