Legia Warszawa Mioduski
YouTube - Legia Warszawa
Autor Piotr Bernaciak - 7 Października 2019

Dariusz Mioduski o Vukoviciu: "Wie, w którym kierunku ma zmierzać Legia"

Legia Warszawa zaliczyła wczoraj dość kompromitującą wpadkę, przegrywając z Piastem w Gliwicach. Mówi się o zwolnieniu trenera Wojskowych. Inne zdanie ma jednak właściciel. Dariusz Mioduski nie ma zamiaru szybko pozbywać się Serba.

Legia Warszawa nie prezentuje się w tym sezonie zgodnie z oczekiwaniami kibiców. Drużyna zaliczyła słabe wejście w sezon, notując kilka rozczarowujących wyników w rozgrywkach ligowych. Coraz głośniej mówi się o zmianach na ławce trenerskiej wicemistrzów Polski. Dotyczyć mają one oczywiście posady pierwszego trenera. Aleksandar Vuković nie może być pewny utrzymania posady.

W sprawie obecnych poczynań pierwszego zespołu wypowiedział się prezes Legii Dariusz Mioduski. Rozmowę z trenerem przeprowadzili przedstawiciele mediów obecni na budowie Legia Training Center. Znalazł się tam również sam właściciel klubu. Opowiedział on o swoich planach na najbliższe miesiące.

Fantastyczny gol w meczu Barcelony! Precyzyjne dośrodkowanie, fantastyczne wykończenie [WIDEO]Fantastyczny gol w meczu Barcelony! Precyzyjne dośrodkowanie, fantastyczne wykończenie [WIDEO]Czytaj dalej

Legia Warszawa rozczarowuje w tym sezonie

- Jest pewna angielska zasada, wedle której nie warto czekać i jeśli coś się nie udaje, to trzeba nadal próbować i dokonywać zmian. Gdy widzę, że coś nie działa, to wolę działać i spróbować innego rozwiązania. Sytuacja się stabilizuje, zaczynamy rozumieć, o co nam chodzi. Trzeba też pamiętać, że to, co chcemy robić, nie dzieje się w każdym klubie piłkarskim. Chcemy przygotować się do tego, by Legia była w stanie konkurować w Polsce, ale też poza nią - stwierdził Dariusz Mioduski.

- Wiem, że jak ludzie usłyszą, że Mioduski wspiera trenera, to znaczy, że zaraz go wyrzuci albo będzie gorąco. Głównym powodem, dla którego to mówię jest fakt, że w osobie Vuko mamy człowieka, który rozumie, w którym kierunku ma zmierzać Legia. Wpisuje się w zespół, który zmierza w odpowiednią stronę. Nie patrzymy teraz tylko na to, czy uda mu się konkretny mecz czy nie. Szkoleniowiec jest jednak niezwykle ważną częścią i musi wpisywać się w filozofię - dodał właściciel klubu z Warszawy.

Legia Warszawa spisuje się poniżej oczekiwań

Obecne wyniki głównie rozczarowują kibiców, którzy mają dość takiego stanu i chcieliby, aby jak najszybciej doszło do zmian. Okazuje się jednak, że Dariusz Mioduski ma zupełnie inne poglądy na ten temat i nie zamierza być pochopnym w zwalnianiu serbskiego szkoleniowca. Sam twierdzi, że taka decyzja mogłaby być tragiczna w skutkach i przynieść jeszcze gorszą sytuację.

Trudno jest ocenić jego postępowanie, jednak wiemy, że nie podoba się ono kibicom. Sympatycy Legii chcieliby jak najszybszego rozstania z Vukoviciem, ale póki co wygląda na to, że się tego nie doczekamy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News