Legia Warszawa kibice stadion Ekstraklasa ŁKS Łódź Żyleta
.
Autor Piotr Bernaciak - 12 Lutego 2020

Legia ukarana przez władze Ekstraklasy. Tysiące kibiców nie wejdą na stadion

Legia Warszawa dostała dziś karę za zachowanie kibiców w trakcie meczu z Łódzkim Klubem Sportowym. Decyzja wywołała ogromne zdziwienie ze strony internautów, którzy twierdzą, że tak wysoka kara jest zupełnie niewspółmierna do popełnionego czynu.

Legia Warszawa ma niemały problem w związku z decyzją, którą podjęły władze naszej Ekstraklasy. Dowiedzieliśmy się bowiem, że zastosowano odpowiedzialność zbiorową wobec wszystkich osób obecnych na Żylecie w trakcie spotkania z Łódzkim Klubem Sportowym. Zazwyczaj tego typu akcje kończą się bardzo nieprzyjemnym przyjęciem przez kibiców i tak samo jest w tym przypadku.

Dziś Komisja Ligi podjęła bardzo kontrowersyjną decyzję w sprawie ukarania kibiców Legii Warszawa za to, że na Trybunie Północnej w trakcie meczu z ŁKS-em Łódź pojawił się transparent poświęcony potencjalnemu nowemu nabywcy Polonii Warszawa.

Rajskie wakacje Grzegorza Krychowiaka. Zabrał żonę w piękne miejsce (FOTO)Rajskie wakacje Grzegorza Krychowiaka. Zabrał żonę w piękne miejsce (FOTO)Czytaj dalej

Legia Warszawa ukarana przez władze ligi

- Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Legia Warszawa - ŁKS Łódź, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z ŁKS-em znajdowały się na Trybunie Północnej - głosi komunikat Komisji Ligi dotyczący wydarzeń z meczu Legia Warszawa - ŁKS.

Oznacza to, że zastosowano odpowiedzialność zbiorową wobec kilku tysięcy osób, które pojawiły się na "Żylecie" w trakcie meczu z ŁKS-em, mimo tego, że transparent wywiesiło zaledwie kilka osób. Co więcej, wielu kibiców zdecydowanie potępia treść wywieszoną na trybunie, jednak mimo wszystko tysiące poniosą konsekwencje pomysłu zaledwie kilku osób.

TVP pokaże prawdziwe hity w Lidze Mistrzów. Stacja podjęła bardzo ważną decyzjęTVP pokaże prawdziwe hity w Lidze Mistrzów. Stacja podjęła bardzo ważną decyzjęCzytaj dalej

Legia Warszawa poniesie konsekwencje zachowania kibiców

To nie koniec kar nałożonych na kibiców przez Komisję Ligi. Podobne konsekwencje poniesie Arka Gdynia za transparent, który pojawił się na trybunie i był kierowany do właściciela klubu.

- Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Arka Gdynia - Cracovia, na klub Arka nałożono karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz Ekstraklasy w Gdyni dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z Cracovią znajdowały się na Trybunie "Górka". Na tej trybunie dopuszczano się zachowań, polegających na szczególnie wulgarnym obrażaniu właściciela klubu. Ponadto w trakcie meczu wywieszony został transparent z obraźliwymi treściami w stosunku do właściciela i pracownika klubu - głosi komunikat.

fot. Beata Zawadzka/East News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, co dalej z Robertem Kubicą. Polski kierowca wystąpi w barwach BMW
  2. Jerzy Brzęczek nie będzie miał wyboru. Jakub Błaszczykowski coraz bliżej kadry na Euro
  3. Sensacyjne doniesienia ws. pogrzebu Kobego Bryanta. Fani koszykarza nie kryją zaskoczenia
  4. TVP pokaże prawdziwe hity w Lidze Mistrzów. Stacja podjęła bardzo ważną decyzję
  5. Tego jeszcze nie było! Sędzia dostał zakaz stadionowy za haniebne zachowanie
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News