Legia Warszawa
Jan Bielecki/East news
Autor Piotr Bernaciak - 6 Października 2020

Legia Warszawa. Najbardziej utytułowana drużyna w historii Polski

Legia Warszawa obchodzi w tym roku 104. rocznicę założenia klubu, a w swojej długiej historii zdołała wywalczyć bardzo wiele trofeów krajowych. Nie da się ukryć, że drużyna ta wywołuje największe emocje spośród wszystkich zespołów w kraju.

Legia Warszawa w swojej długiej historii zdołała wywalczyć wiele krajowych trofeów, w tym wielokrotnie sięgając po najważniejsze z nich, czyli mistrzostwa Polski. Zapisała się w historii naszej ligi jako jedyna drużyna, która po zakończeniu II wojny światowej nigdy nie opuściła grona najlepszych klubów w Polsce, nieprzerwanie grając w lidze od bardzo wielu lat. Żaden inny zespół nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

Jednocześnie trzeba powiedzieć, że jest to drużyna, która wywołuje wyjątkowo duże kontrowersje. O Legii mówi się, że da się ją albo kochać, albo nienawidzić, a sympatie kibicowskie z całego kraju wydają się to potwierdzać. Legia Warszawa ma swoich rywali w całej Polsce, ale badania przeprowadzane przez ekspertów wskazują jednocześnie na to, że to właśnie legioniści mają najliczniejsze grono kibiców w całym kraju spośród wszystkich polskich klubów.

Legia jest czternastokrotnym mistrzem Polski i dziewiętnastokrotnym zdobywcą Pucharu Polski. Co ważne, w naszym kraju nie ma drużyny, która miałaby więcej mistrzostw lub pucharów. Stratę do najlepszych drużyn w historii Polski Legia nadrobiła dominacją w kończącej się drugiej dekadze XXI wieku. Wydaje się, że w naszym kraju rzeczywiście nie ma drużyny, która wzbudzałaby tak wiele emocji i tak duże zainteresowanie, jak właśnie Legia Warszawa.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News