Lekkoatletyka Lisek Haratyk
VALERY HACHE/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 17 Sierpnia 2020

Fantastyczne wyniki polskich lekkoatletów. Lisek i Haratyk przeszli samych siebie

Lekkoatletyka w Polsce wraca powoli do rywalizacji po pandemii koronawirusa. W niedzielę w Szczecinie Polscy lekkoatleci brali udział w Memoriale Wiesława Maniaka. Na szczególną uwagę kibiców zasłużyli Piotr Lisek i Michał Haratyk, którzy osiągnęli znakomite wyniki.

Lekkoatletyka wraca do rywalizacji po pandemii koronawirusa. Polscy zawodnicy mają już za sobą pierwsze starty w tym sezonie. Mimo zawieszenia sportu w trakcie pandemii wielu polskich sportowców osiąga znakomite wyniki i znajduje się w ścisłej czołówce światowych tabel.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rywale reprezentacji Polski ogłosili skład na mecz z Polakami. Zapowiada się bardzo ciężkie spotkanie
  2. Pokazał nazwę łodzi, rozbił bank. Nie wytrzymał nawet Andrzej Duda
Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała bez żadnych ubrań, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała bez żadnych ubrań, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Lekkoatletyka w Polsce wraca do rywalizacji

W piątek lekkoatleci mieli okazję po raz pierwszy rywalizować w cyklu Diamentowej Ligi. Zawodnicy wystąpili w Monako. Na mityngu świetnie spisała się polska biegaczka Sofia Ennaoui, która pobiła niemal 40-letni rekord Polski Jolanty Januchty w biegu na 1000 metrów.

- Biegłam zgodnie z taktyką, jaką nakreślił mi trener Wojciech Szymaniak. Przed startem powiedział mi wprost, że jak pobiegnę mądrze, to jestem w stanie pobić rekord Polski Jolanty Januchty. Wzięłam sobie te słowa do serca. Biegłam dokładnie tak, jak trener rozpisał międzyczasy. Wszystko zatem poszło według planu. Kiedy zobaczyłam na telebimie, że jest rekord Polski, to strasznie się ucieszyłam -powiedziała Ennaoui w rozmowie z Onetem Sport.

Z kolei w niedzielę lekkoatleci rywalizowali w Szczecinie na Memoriale Wiesława Maniaka. Bardzo dobre zawody zaliczył Piotr Lisek w skoku o tyczce. Trzykrotny medalista mistrzostw świata przeskoczył poprzeczkę na wysokości 5,90 m. Tym samym Lisek wskoczył na drugie miejsce tegorocznych światowych tabel.

Tragiczna informacja z samego rana. Nastolatek stracił przytomność na treningu. Nie żyje, wielka tragediaTragiczna informacja z samego rana. Nastolatek stracił przytomność na treningu. Nie żyje, wielka tragediaCzytaj dalej

Świetne wyniki reprezentantów Polski

- Byłem dobrze przygotowany już na poprzednie mityngi, cieszę się, że w końcu mogłem to udowodnić - powiedział Lisek po zawodach dziennikarzom TVP Sport. Wyżej od Polaka w tym roku skakał tylko niesamowity Armand Duplantis, który w Monako przeskoczył 6 metrów.

Podczas Memoriału Wiesława Maniaka z bardzo dobrej strony pokazał się także Michał Haratyk. Polak wygrał zawody w pchnięciu kulą z wynikiem 21,57 m. Dla mistrza Europy jest to jego najlepszy wynik w tym sezonie oraz szósty wynik światowych tabel. Haratyk w Szczecinie pokonał m.in.: Davida Storla, dwukrotnego mistrza świata. Drugi z Polaków, Konrad Bukowiecki zajął piąte miejsce.

- Czuję się w lepszej formie, niż pcham, ale nie umiem jeszcze ułożyć wszystkiego technicznie i posłać kulę tam, gdzie bym chciał - powiedział Haratyk po zawodach przed kamerami TVP Sport.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ryczałt, dieta, uposażenie. Wypłata posła to nie tylko goła pensja
  2. Rosyjski superdron już prawie gotowy. Jest niewidzialny i ma na pokładzie 6 ton bomb
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)\
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News