Lekkoatletyka
Pexels
Autor Bartosz Goluch - 25 Kwietnia 2020

Polka najlepszą lekkoatletką wszech czasów. Czołówka naszpikowana naszymi zawodnikami

Lekkoatletyka od lat budzi wielkie emocje wśród polskich kibicach i daje naszej reprezentacji kolejne medale na igrzyskach olimpijskich. Prestiżowy magazyn "Track&Field" wyłonił najlepszych lekkoatletów w historii. Wśród nich znalazło się wielu Polaków.

Ranking najlepszych lekkoatletów powstał na podstawie zestawienia wyników corocznych plebiscytów, począwszy od 1956 roku. Po zliczeniu punktów i podsumowaniu wszystkich kategorii, na czele znalazła się Polka - Irena Szewińska.

Nie żyje mistrz olimpijski i mistrz świata. Mimo choroby ustanowił wielki rekordNie żyje mistrz olimpijski i mistrz świata. Mimo choroby ustanowił wielki rekordCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Lekkoatletyka. Polacy obsypani wyróżnieniami

Irena Szewińska, była siedmiokrotną medalistką olimpijską w biegach na 100, 200 i 400 m oraz w skoku w dal. Dziś trudno wyobrazić sobie tak wielką wszechstronność na najwyższym poziomie sportu. Polka punktowała w sześciu konkurencjach - poza tymi, które zapewniły jej medale, startowała również w w biegu na 400 m przez płotki i w siedmioboju. Łącznie uzyskała 342 punkty i zajęła 1. miejsce w zestawieniu.

"We wszystkich rankingach sporządzonych przez dziennikarzy magazynu 'Track&Field', Irena Szewińska pojawiła się 43 razy, aż 16 razy zajmując pierwsze miejsce!" - czytamy na Twitterze Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Aż 11 Biało-Czerwonych w czołówce

Na tym jednak nie koniec wyróżnień dla Polaków. Dziennikarze wyłonili bowiem również najlepszych sportowców w poszczególnych dyscyplinach. W zestawieniu wszech czasów w rzucie młotem triumfowała Anita Włodarczyk (ex aequo z Betty Heidler), a Kamila Skolimowska została sklasyfikowana na 6. pozycji. Dwie nasze reprezentantki sklasyfikowano również w najlepszej dziesiątce skoku o tyczce - Monika Pyrek zajęła 5., a Anna Rogowska 10. lokatę.

Piąte miejsca przypadły Urszuli Włodarczyk (siedmiobój) oraz Grażynie Robsztyn (bieg na 100 metrów). Wśród mężczyzn na drugich miejscach uplasowali się Robert Korzeniowski (chód na 20 i 50 km) i Janusz Sidło w rzucie oszczepem. Z kolei szósty w biegu na 3000 m z przeszkodami był Bronisław Malinowski. Doceniono także naszego dyskobola Piotra Małachowskiego (9. miejsce) oraz kulomiota Tomasza Majewskiego (10. pozycja).

Znany piłkarz w śpiączce po zakażeniu COVID-19. Pierwszy test wykluczył chorobęZnany piłkarz w śpiączce po zakażeniu COVID-19. Pierwszy test wykluczył chorobęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News