Leo Messi
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 5 Września 2019

Messi może odejść z Barcelony. Gwiazdor ma w kontrakcie specjalny zapis

Leo Messi uważany jest za najlepszego zawodnika świata i niewielu ma wobec tego wątpliwości. Piłkarz może zmienić klub dzięki pewnemu zapisowi w kontrakcie. Okazuje się, że może on wybrać sobie dowolną drużynę.

Leo Messi z pewnością należy do najważniejszych piłkarzy w historii futbolu i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Argentyńczyk jest kluczową postacią dla Barcelony, z którą wygrał wszystko, co tylko jest możliwe. Klub uważa go za wielką markę, człowieka, na którym można budować swój wizerunek. Nic dziwnego, bowiem zawodnik od wielu lat jest lojalny właśnie wobec Blaugrany.

Okazuje się jednak, że może się to zmienić właściwie w każdej chwili. Argentyńczyk ma bowiem zapis w swoim kontrakcie, który pozwala mu na podjęcie przełomowej decyzji związanej ze swoją karierą. Jeżeli zdecyduje się z niej skorzystać, może to być ogromny cios dla całego klubu, który liczy na to, że napastnik będzie występował w Hiszpanii do końca swojej kariery.

Neymar rozpłakał się jak dziecko. Brazylijczyk usłyszał smutną wiadomośćNeymar rozpłakał się jak dziecko. Brazylijczyk usłyszał smutną wiadomośćCzytaj dalej

Leo Messi może odejść z Barcelony w związku z pewnym zapisem

W 2017 roku Leo Messi przedłużył kontrakt z Barceloną. W związku z nową umową zarabia on ogromne pieniądze, dzięki czemu jest nie tylko jednym z najlepszych zawodników świata, ale również jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy. Teraz napastnik zarabia grube miliony i trudno jest myśleć o tym, czy byłby skłonny zrezygnować z tak wielkich kwot. Jest jednak pewna motywacja, dla której mógłby to zrobić.

Nie wiadomo, czy ktoś inny nie zaproponuje mu większej pensji. Okazuje się, że piłkarz ma w umowie klauzulę, która pozwala mu rozwiązać kontrakt po zakończeniu sezonu. Musi jednak zgłosić swoje plany zimą, jeżeli chce latem rozstać się z Barceloną. Taki zapis dotyczy każdego kolejnego roku obowiązywania kontraktu Argentyńczyka z Barceloną.

Oznacza to, że w każdej chwili możemy dowiedzieć się, że chciałby on zmienić klub. Do tej pory słyszeliśmy, że Messi chciałby jeszcze raz współpracować z Pepem Guardiolą. On jednak prowadzi obecnie Manchester City. Być może niebawem usłyszymy o jakimś przełomie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News