Leo Messi kontuzjowany
Autor Piotr Bernaciak - 13 Września 2019

Kiedy Messi wróci do gry? Kontuzja jest poważniejsza, niż początkowo przypuszczano

Leo Messi wypadł ze składu Barcelony na początku sezonu, choć wiele osób myślało, że jest to tylko chwilowe. Okazuje się jednak, że sprawa jest poważniejsza. Argentyńczyk może opuścić kilka kolejnych meczów.

Leo Messi wciąż nie występuje w pierwszym składzie Barcelony, a wiele osób zastanawia się, dlaczego Argentyńczyk nie gra w ekipie Blaugrany. Doniesienia z początku sezonu jasno wskazywały na to, że napastnik opuści co najwyżej początkowe tygodnie, a już po chwili powinien być do dyzpoycji Ernesto Valverde. Tak się jednak nie stało. Co dzieje się z piłkarzem?

Wiemy już, że najprawdopodobniej jego uraz spowodowany jest bólem łydki, przez który rzekomo piłkarz nie mógł grać w pierwszych tygodniach sezonu. Tak przekonywał trener klubu z Katalonii, zapewniając, że Messi niebawem wróci do gry. Już teraz wiemy, że prawda na ten temat jest zupełnie inna. Kibice zastanawiają się, czy Valverde zwyczajnie ich nie okłamał.

Jose Mourinho o wyczynach Cristiano Ronaldo. Jose Mourinho o wyczynach Cristiano Ronaldo. "W wieku 50 lat też będzie strzelać"Czytaj dalej

Leo Messi nie wróci do gry tak szybko

Leo Messi miał opuścić dwie kolejki ligowe, w trakcie których Barcelona mierzyła się z Athletikiem Bilbao i Osasuną. Drużyna była zdecydowanym faworytem w tych meczach i miała zdobyć sześć punktów, lecz z problemami udało jej się zdobyć zaledwie jeden. Nieobecność Messiego była bardzo widoczna, a zespół grał bez niego zupełnie inaczej, znacznie gorzej.

Wydawało się, że na tym zakończą się problemy ekipy z Katalonii, jednak jest zupełnie inaczej. Teraz wiemy, że najprawdopodobniej Argentyńczyk nie zagra przez kolejne dwa tygodnie. Jak wskazują kolejne wyniki badań, problemy z łydką nie ustąpiły i Messi powinien opuścić jeszcze dwa lub trzy mecze, prawdopodobnie także starcie w Lidze Mistrzów, które zawsze jest bardzo prestiżowe.

Ernesto Valverde ma więc kolejny kłopot. Trzeba pomyśleć nad dobrym zastępstwem dla kluczowego piłkarza, co z pewnością nie jest najłatwiejszym zadaniem. Czasu jest coraz mniej.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News