Leo Messi przywodziciel
Instagram - @leomessi
Autor Piotr Bernaciak - 27 Września 2019

Podano przyczynę urazu Messiego. Argentyńczyk może nie zagrać w meczu z Interem

Leo Messi nabawił się kolejnego urazu w ligowym starciu z Villarrealem. Ta wiadomość nie ucieszyła sympatyków Barcelony. Teraz wiemy, co stało się kapitanowi zespołu z Katalonii. Okazuje się, że jest to poważna dolegliwość, która może wykluczyć go z ważnego meczu.

Leo Messi zszedł z boiska w przerwie w trakcie ostatniego ligowego meczu Barcelony. Argentyńczyk w pierwszej połowie groźnie upadł i choć kontynuował grę, to sztab trenerski nie zamierzał ryzykować pogłębienia się jego kontuzji. Zdecydowano się zdjąć go z boiska, by nie narażać piłkarza na kolejne dolegliwości. Dopiero po meczu podano oficjalne wiadomości na temat stanu zdrowia jednego z najlepszych zawodników na świecie. Nie są one zbyt optymistyczne.

Wiemy już, że nie wystąpi on w ligowym meczu w ten weekend. Wszystko przez to, że sztab trenerski nie zamierza ryzykować pogłębienia się urazu, by nie doszło do czegoś poważniejszego. Teraz okazuje się, że najprawdopodobniej piłkarza i tak czeka znacznie dłuższa przerwa. Nowe diagnozy nie brzmią optymistycznie.

Higuain ocenia przemianę Ronaldo. Higuain ocenia przemianę Ronaldo. "Jest zupełnie innym człowiekiem, niż kiedyś"Czytaj dalej

Leo Messi nabawił się kontuzji

Okazuje się, że w przypadku Messiego chodzi o uraz mięśnia przywodziciela. Początkowo sądzono, że nie jest to nic poważnego i kapitan Barcelony będzie mógł pomóc drużynie w bardzo ważnym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Interowi Mediolan, jednak kolejne diagnozy nie są już tak optymistyczne. Usłyszeliśmy, że postawienie na Messiego w tym meczu jest bardzo ryzykownym krokiem.

Nikt nie chciałby ryzykować znacznego pogorszenia stanu zdrowia Messiego, ale Barcelona traci kolejne punkty w lidze i jest w coraz gorszej sytuacji. Bez swojego kapitana być może zwyczajnie nie będzie w stanie sobie poradzić ze zdobyciem mistrzostwa Hiszpanii. Już na początku sezonu klub ma stratę w tabeli do liderującego Realu Madryt.

Leo Messi jest potrzebny Barcelonie

Decyzja na temat występu Messiego z Interem zapadnie więc zapewne dopiero przed samym spotkaniem. Póki co nie jest to nic pewnego, jednak wydaje się, że piłkarz najprawdopodobniej nie zagra w tym starciu. Nikt nie chce dopuścić do tego, by ulubieńcowi kibiców stało się coś naprawdę poważnego.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News