Robert Lewandowski U-21
TVN
Autor Piotr Bernaciak - 13 Lipca 2019

Lewandowski ostro atakuje polską reprezentację młodzieży. Michniewicz złośliwie ripostuje

Robert Lewandowski postanowił ostro skrytykować kadrę U-21. Na jego krytykę odpowiedział w złośliwy sposób trener Czesław Michniewicz. Kto ma rację?

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, skomentował wyczyny polskiej kadry do lat 21. Gwiazdor Bayernu Monachium nie miał litości dla młodych zawodników, którzy niedawno zakończyli mistrzostwa Europy do lat 21 i Mistrzostwa Świata U-20. Ci pierwsi odpadli już w fazie grupowej, a ci drudzy polegli w starciu z Włochami w 1/8 finału. Robert Lewandowski postanowił ostro skrytykować młodych piłkarzy.

- Ja jeszcze przed turniejem wiedziałem, co będzie. Wiedziałem, że wszystko będzie robione pod wynik. Tam nie było gry. Nie dało się zobaczyć, czy zawodnik będzie w przyszłości się nadawał do reprezentacji seniorskiej. Jeśli w wieku 20 czy 21 lat grasz tylko defensywnie i ustawiasz się z tyłu, to jak mamy nauczyć młodych piłkarzy, żeby podejmowali ryzyko? - powiedział w ostrych słowach kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Na ripostę ze strony szkoleniowca Czesława Michniewicza nie trzeba było długo czekać. W programie Stan Futbolu złośliwie odpowiedział Lewandowskiemu wytykając, że łatwo krytykuje się innych będąc zawodnikiem takiego klubu jak Bayern Monachium.

- Łatwo się tak mówi, gdy jest się zawodnikiem Bayernu. Wiadomo, że każdy woli grać piłką, a nie za nią biegać. Na Euro mieliśmy trzy mecze w sześć dni. Hiszpanie i Włosi są przyzwyczajeni do grania na dużej intensywności. - odpowiedział trener.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News