Liga Europy Lech Poznań
twitter.com/lech_poznan
Autor Łukasz Kowalski - 27 Listopada 2020

Czy Lech Poznań awansuje do kolejnej rundy Ligi Europy?

Liga Europy jest już za półmetkiem fazy grupowej. Po czterech kolejkach szanse na awans zachowało większość zespołów. Wśród nich jest Lech Poznań, który w czwartek przegrał 1:2 ze Standardem Liege. Potknięcie w Belgii nie powoduje, że Lech stracił szanse na wyjście z grupy, ale na pewno czeka go bardzo trudna droga. Przed Kolejorzem spotkania z faworytami grupy Benficą Lizbona i Glasgow Rangers.

Liga Europy w tym sezonie jest dla polskich kibiców niezwykle emocjonująca. Po czterech latach przerwy w końcu polskiemu klubowi udało się awansować do fazy grupowej europejskich pucharów. W fazie grupowej Ligi Europy polscy kibice trzymają kciuki za Lecha Poznań.

Kolejorz jak burza przeszedł przez eliminacje i zameldował się wśród 48 zespołów, które rywalizują w Lidze Europy. Wicemistrzowie Polski w grupie D mierzą się z Benficą Lizbona, Glasgow Rangers i Standardem Liege.

Poznaniany od samego początku nie byli faworytami tej grupy. Piłkarze i trener podkreślali, że stać ich na sprawienie niespodzianki. W dwóch pierwszych spotkaniach zawodnicy Lecha zaprezentowali się bardzo dobrze i jak równy z równym grali z Benficą. Ostatecznie Portugalczycy pokazali swoją klasę i wygrali 4:2.

Kolejny mecz również przyniósł porażkę Lecha. W Glasgow po zaciętym boju przegrał 0:1. Zawodnicy Dariusza Żurawia szanse na awans podtrzymali dzięki efektownej wygranej 3:1 ze Standardem Liege na początku listopada. Jednak w czwartek ich starania poszły w niwecz.

Piłkarze Lecha w rewanżowym spotkaniu ze Standardem, grając z przewagą zawodnika, stracili jednobramkowe prowadzenie. Do tego po raz kolejny zabrakło im koncentracji w ostatnich minutach spotkania i ostatecznie przegrali 1:2.

Teraz przed Kolejorzem spotkania rewanżowe z Benficą i Rangersami. Wicemistrzowie Polski do awansu potrzebują dwóch zwycięstw w tych spotkaniach, a dodatkowo muszą liczyć na potknięcia rywali w meczach ze Standardem. Szanse na awans są, choć iluzoryczne.

Standard Liege - Lech Poznań. Wielkie rozczarowanie, bardzo słaby mecz, tysiące Polaków załamało ręceStandard Liege - Lech Poznań. Wielkie rozczarowanie, bardzo słaby mecz, tysiące Polaków załamało ręceCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News