Liga Mistrzów
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Maja 2020

Znamy datę wznowienia Ligi Mistrzów. Jeden ze znanych działaczy się wygadał

Liga Mistrzów podobnie jak rozgrywki ligowe wróci po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. UEFA ustaliła już daty zaległych meczów. Dzięki wypowiedzi jednego z przedstawicieli drużyn wciąż rywalizujących o najcenniejsze klubowe trofeum wiemy kiedy spodziewać się wznowienia gry.

Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie świata. Nie dziwi więc determinacja UEFA w dążeniu do dokończenia przerwanego z powodu pandemii sezonu. Zdaniem prezydenta Olympique Lyon Europejska Federacja Piłkarska ma już ustalony termin powrotu do gry.

72-letni Arnold Schwarzenegger pokazał co potrafi. Sylvester Stallone może tylko pozazdrościć (WIDEO)72-letni Arnold Schwarzenegger pokazał co potrafi. Sylvester Stallone może tylko pozazdrościć (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Liga Mistrzów wznowi rozgrywki. Poznaliśmy termin

Z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa rozgrywki Ligi Mistrzów zostały przerwane. Grę wstrzymano na fazie ⅛ finału. Poznaliśmy już pierwszych szczęśliwców, którzy wywalczyli prawo gry w ćwierćfinałach, jednak w kilku przypadkach kwestia awansu pozostaje otwarta. Tak jest w przypadku między innymi rywalizacji Juventusu Turyn z Olympique Lyon.

Prezes francuskiego klubu Jean-Michel Aulas w wywiadzie dla telewizji RTL zdradził, że UEFA wyznaczyła już termin spotkania rewanżowego. Oznacza to, że podobnie jak rozgrywki ligowe w poszczególnych krajach, europejskie puchary również wznowią grę. Mimo że nie ma oficjalnego potwierdzenia, informację przekazaną przez wieloletniego architekta sukcesów Lyonu można traktować poważnie.

Polski sport budzi się do życia. Wspaniały sukces naszego zawodnika, sięgnął po medal (WIDEO)Polski sport budzi się do życia. Wspaniały sukces naszego zawodnika, sięgnął po medal (WIDEO)Czytaj dalej


Europejskie puchary wrócą za kilka tygodni

W pierwszym spotkaniu, rozegranym na stadionie francuskiej drużyny, dość niespodziewanie Juventus przegrał 0:1. Aulas zdradził, że jako datę rewanżu w Turynie, UEFA wyznaczyła 7 sierpnia.

- Mecz z Juventusem zostanie rozegrany 7 sierpnia za zamkniętymi drzwiami. - powiedział Francuz i jednocześnie zaznaczył, że zarówno jego drużyna, jak i Paris Saint-Germain, które awansowało już do ćwierćfinału, potrzebują zgody na wznowienie treningów. We Francji obowiązuje do końca sierpnia zakaz organizowania wydarzeń sportowych, z powodu którego zakończono przedwcześnie sezon Ligue 1. Zdaniem Jeana-Michela Aulasa ta decyzja władz była błędna.

- Kryzys oznacza stratę 900 mln euro dla francuskiego futbolu. To może wpłynąć na nas na zawsze. Nie wiem, kto będzie w stanie przetrwać. Nie było konieczności kończenia sezonu. Jesteśmy wyjątkiem w całej Europie" - zakończył szef Olympique Lyon.

Źródło: RTL

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewane słowa Łukasza Szumowskiego. Mówi o wakacjach i podaje terminy
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News