Liga Mistrzów
Facebook UEFA
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Kwietnia 2020

Poznaliśmy sensacyjny plan UEFA na Ligę Mistrzów. Finał odbędzie się w nietypowym terminie

Liga Mistrzów to najpopularniejsze rozgrywki piłkarskie nie tylko Europy, ale i świata. Nic więc dziwnego, że UEFA zależy na dokończeniu przerwanego z powodu wybuchu pandemii koronawirusa sezonu. Jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, Europejska Federacja Piłki Nożnej ma już plan, kiedy mogłyby się odbyć mecze.

Liga Mistrzów może wznowić rozgrywki w zaskakującym terminie. Doniesienia sprzed kilku dni się potwierdzają. UEFA ma plan na dokończenie wstrzymanej rywalizacji, jednak wszystko uzależnione jest od postępów w grze poszczególnych lig krajowych i sytuacji epidemicznej.

Robert Lewandowski miał trafić do zupełnie innego klubu. Aż trudno uwierzyćRobert Lewandowski miał trafić do zupełnie innego klubu. Aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazdor sportu pogrążony w żałobie. Stracił matkę w Wielkanoc, przegrała z koronawirusem
  2. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy


Liga Mistrzów i Liga Europy mogą zostać rozegrane w sierpniu

Kilka dni temu światło dzienne ujrzała informacja, jakoby UEFA planowała dokończyć rozgrywki Ligi Mistrzów dopiero po tym, gdy zapadną rozstrzygnięcia w poszczególnych ligach krajowych. Mówiło się o możliwym wznowieniu rywalizacji o Puchar Europy w sierpniu. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie tych informacji.

Jak donoszą zarówno hiszpańskie i włoskie media, UEFA i ECA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Klubów, osiągnęły porozumienie w kwestii wstępnych terminów wznowienia przerwanych z powodu pandemii rozgrywek lig krajowych i europejskich pucharów.

Madryckie radio “Cadena SER” podało informację, że przedstawiciele federacji zgodnie uznali, że najpierw dokończone powinny zostać zmagania w poszczególnych ligach krajowych, a konkretnie do końca lipca. Dopiero następnie, w sierpniu, mogłaby powrócić rywalizacja w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Zasady obu europejskich pucharów zostałyby wyjątkowo zmienione i od etapu ćwierćfinałów, nie rozgrywano by dwumeczów. Gdyby udało się zrealizować taki scenariusz, kolejny sezon rozpocząłby się już na początku września.

Patogwiazda Fame MMA oznajmiła, co zrobi po kwarantannie. Obrzydliwe, tylko jedno jej w głowiePatogwiazda Fame MMA oznajmiła, co zrobi po kwarantannie. Obrzydliwe, tylko jedno jej w głowieCzytaj dalej

Najpierw rozstrzygnięcia w ligach krajowych, następnie europejskich. Jest komentarz FIFA

Doniesienia zdaje się potwierdzać komentarz członkini rady FIFA Eveliny Christillin, która w wypowiedzi dla radia Punto Nuovo stwierdziła, że faktycznie priorytetem jest wyłonienie kolejnych mistrzów krajowych.

- Mamy mapę drogową, współpracujemy z innymi federacjami. Priorytetem jest zdrowie, a następnie wznowienie sezonu i zakończenie europejskich rozgrywek w sierpniu. Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze. Pięć największych lig chce zakończyć rozgrywki, ale nikt nie zamierza wychodzić poza kompetencje rządu czy władz lokalnych i decydować się na grę - powiedziała.

Christillin zdradziła również, że na 22 kwietnia zaplanowano specjalną wideokonferencję z udziałem przedstawicieli wszystkich 55 federacji zrzeszonych w UEFA. Potem zostanie ogłoszona oficjalna decyzja w sprawie dalszego kontynuowania sezonu.

Źródło: Cadena SER, Punto Nuovo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
  2. Gigantyczny samolot transportowy przyleci dziś do Polski. Gdzie oglądać lądowanie na żywo?
  3. Nieznane fakty na temat Roberta Lewandowskiego wyszły na jaw. Jego kariera mogła wyglądać zupełnie inaczej
  4. Słynna postać sportu zmarła na COVID-19. Kibice pamiętają go z walki Artura Szpilki
  5. Adam Małysz i Piotr Żyła apelują do Polaków. Ważne słowa naszych skoczków (WIDEO)
  6. Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęły

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News