Liga Mistrzów
Rex Features East News
Autor Piotr Mika - 16 Czerwca 2020

Wiemy, jak zostanie dokończona Liga Mistrzów. Rewolucyjne zmiany w rozgrywkach

Liga Mistrzów jak każde rozgrywki na świecie musi się dostosować do nowych, niesprzyjających warunków. Pandemia nie przeszkodzi jednak władzom europejskiej federacji w dokończeniu rozgrywek swoich dwóch sztandarowych projektów: Ligi Mistrzów właśnie oraz Ligi Europy.

Najważniejsze klubowe rozgrywki świata, jak nazywana jest europejska Liga Mistrzów, została przerwana przez pandemię koronawirusa w trakcie 1/8 finałów. Do kolejnej fazy zakwalifikowali się już: Atletico Madryt, PSG, RB Lipsk oraz Atalanta. kolejna czwórka zostanie wyłoniona po rewanżach: Manchesteru City z Realem Madryt (2:1 w pierwszym meczu), Juventusu Turyn z Lyonem (0:1), Bayernu Monachium z Chelsea (3:0) oraz Barcelony z Napoli (1:1).

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Artur Szpilka pobił znanego polityka. Wszystko uchwyciły kamery (WIDEO)
  2. Są ofiary i setki rannych. Porażająca tragedia na autostradzie. Światowe media są wstrząśnięte doniesieniami z Chin
Wstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyłaWstrząsające doniesienia o patogwieździe FAME MMA. Omal się nie wykończyłaCzytaj dalej

Liga Mistrzów wróci w sierpniu

Zachodnie media takie jak "La Gazzetta dello Sport" czy "Sky Sports" podają, że najpopularniejsze klubowe rozgrywki w piłce nożnej wrócą w sierpniu, ale na całkiem innych zasadach niż do tej pory. Po klasycznym dokończeniu 1/8 finału, ćwierćfinał zostanie rozegrany na zasadzie turnieju w jednym mieście. Pierwotnie finał Ligi Mistrzów miał odbyć się w Stambule, lecz UEFA zdecydowała się przenieść resztę rozgrywek do Lizbony. Mecze ćwierćfinałowe zostałyby rozegrane na boiskach Sportingu oraz Benfiki i jako że byłyby to boiska nautralne dla wszystkich drużyn, zrezygnowany z formuły mecz i rewanż. O tym kto awansuje do półfinału, zadecyduje jedno spotkanie!

Nie inaczej będzie również w tej fazie, gdzie finalistów wyłonią pojedyncze mecze par półfinałowych. Całość ma odbyć się w dniach 12 - 23 sierpnia: pierwsze trzy dni poświecone zostałyby ćwierćfinałom, 18 i 19 sierpnia rozegrane zostałyby półfinały, a finał 23 sierpnia. Nowa formuła ozaczałaby, że w Lizbonie w ciągu 12 dni obejrzelibyśmy 7 spotkań na najwyższym poziomie.

Robert Lewandowski bliski najcenniejszego wyróżnienia. Media są przekonane, że je otrzymaRobert Lewandowski bliski najcenniejszego wyróżnienia. Media są przekonane, że je otrzymaCzytaj dalej

Gdańsk straci finał Ligi Europy?

Podobnie jak w Lidze Mistrzów tak i w Lidze Europy zajdą duże zmiany, choć tutaj szczegółów znamy mniej. Ćwierćfinaliści LE swoje zmagania rozpoczną najprawdopodobniej 10 sierpnia, również na zasadzie turnieju, lecz tym razem zorganizowanego nie w Portugalii, lecz w Niemczech. Do realizacji tego zadania wyznaczono cztery miasta: Duisburg, Gelsenkirchen, Kolonię oraz Duesseldorf. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku Ligi Mistrzów i Stambułu, tak w przypadku Ligi Europy zorganizowanie finału w tym roku przepadnie polskiem Gdańskowi.

UEFA nie chce jednak w żaden sposób karać niedoszłych tegorocznych organizatorów finałów. Wielce prawdopodobne jest, że zarówno Stambuł jak i Gdańsk zorganizują odpowiedni finały Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w przyszłym roku, w kolejnej edycji tych europejskich rozgrywek. Choć o wszystkich powyższych doniesieniach informują największe zachodnie serwisy, na oficjalne potwierdzenie ze strony UEFA trzeba jeszcze poczekać. Europejska federacja najprawdopodobniej zrobi to po zaplanowanej na 17-18 czerwca wideokonferencji Komitetu Wykonawczego UEFA.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca zapłaci nawet 500 zł w czasie burzy. Mandatu trudno uniknąć, ale jest sposób
  2. Chińczycy chwalą się, że stworzyli skuteczną szczepionkę. "Po podaniu naszej szczepionki pojawiają się przeciwciała"
  3. Reprezentant Polski skończył karierę. Grał z kadrą na Euro, mamy oficjalny komunikat
  4. Dawid Janczyk wyrzucony z kolejnego klubu. Wymowny komentarz zespołu
  5. Straszliwa kontuzja znanego gwiazdora. Nagranie tylko dla ludzi o mocnych nerwach (WIDEO)
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News