Liga Mistrzów
Facebook UEFA
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Marca 2020

Grali w Lidze Mistrzów, dzisiaj upadają. Wszystko przez epidemię, ponure doniesienia

Liga Mistrzów musiała wstrzymać rozgrywki z powodu pandemii koronawirusa rozprzestrzeniającej się po Europie. Dla UEFA oznacza to spore straty. Cierpią nie tylko same rozgrywki, ale i jej niedawni uczestnicy. Znany klub lada dzień przejdzie w stan likwidacji z powodu kryzysu wywołanego przerwą w grze.

Liga Mistrzów to najbardziej elitarne rozgrywki piłkarskie w Europie. Dla każdej drużyny awans do fazy grupowej Champions League to szansa na grę z najlepszymi, ale też solidny zastrzyk gotówki. Pieniądze z tytułu gry i praw do transmisji telewizyjnych z czasem jednak się kończą, co dla niektórych klubów oznacza poważne problemy. W sytuacji kryzysu wywołanego pandemią jeden z niedawnych uczestników rozgrywek UEFA ogłosił stan likwidacji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Lewandowscy zwrócili się z pilnym apelem do Polaków. Sprawa jest poważna
  2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Piotr Żyła wspomina najgroźniejszy upadek. Miał wtedy 12 lat, na chwilę stracił oddech (WIDEO)Piotr Żyła wspomina najgroźniejszy upadek. Miał wtedy 12 lat, na chwilę stracił oddech (WIDEO)Czytaj dalej


Liga Mistrzów była dla nich piękną przygodą. Teraz grozi im likwidacja

MSK Żilina, siedmiokrotny mistrz Słowacji przegrał walkę z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa i poinformował oficjalnie, że jest zmuszony zawiesić działalność. Zawodnikami słowackiego klubu są dwaj Polacy Dawid Kurminowski i Jakub Kiwior. Młodzi zawodnicy być może już wkrótce będą zmuszeni poszukać sobie nowego pracodawcy, gdyż od 1 kwietnia utytułowany klub przejdzie w stan likwidacji.

– Strategia finansowa klubu opiera się na sprzedaży piłkarzy. Na przykład przy ostatnim transferze Roberta Boženíka dostaliśmy na razie jedną dziesiątą kwoty. Budżet na 2020 oparty jest najbliższym letnim i zimowym oknie transferowym. Dziś bardziej niż prawdopodobne jest, że dochody z tego tytułu będą bliskie zeru – napisał klub w specjalnym oświadczeniu.

Wspomniany zawodnik trafił podczas zimowego okna transferowego do Feyenoordu Rotterdam za 4 miliony euro. Do tej pory Holendrzy spłacili tylko 400 tysięcy euro. Żilina, która jeszcze w sezonie 2010/2011 rywalizowała w rozgrywkach fazy grupowej Ligi Mistrzów m.in. z Chelsea Londyn i Olympique Marsylia, znalazła się na granicy upadku.

Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinęNie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinęCzytaj dalej


Klub podjął decyzję o likwidacji. Zawodnikom wypowiedziano umowy

Władze klubu próbowały szukać oszczędności i o pomoc poprosiły oczywiście swoich zawodników. Ci jednak chcieli, by w ich imieniu negocjował z zarządem Jan Mucha, prezydent Słowackiego Związku Piłkarzy. Na to z kolei nie przystali właściciele klubu, którzy uznali pomysł za niestosowny i niesprawiedliwy.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, kierownictwo MSK Żilina podjęło decyzję o likwidacji klubu z dniem 1 kwietnia. Podjęte zostaną jednak starania, by utrzymać funkcjonowanie klubowej akademii, która słynie ze szkolenia młodych piłkarzy. Wypowiedzenia swoich umów otrzymali już najlepiej zarabiający zawodnicy oraz ci, których umowy wkrótce dobiegają końca. Z resztą piłkarzy mają się odbyć negocjacje w celu osiągnięcia porozumienia i obniżenia wynagrodzenia za czas kwarantanny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22 mln użytkowników telefonów w Chinach mniej. Media dostrzegły związek z pandemią
  2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  3. Życie polskiego skoczka posypało się w jednej chwili. Prawie nikt nie wie, czym zajmuje się teraz
  4. FC Barcelona dostanie nowego trenera? To legenda klubu, już planuje transfery
  5. Gwiazdor reprezentacji Polski może zagrać w kraju. Wspaniałe wiadomości, "Miałem oferty"
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News