Liga Narodów Marciniak
Autor Łukasz Kowalski - 15 Listopada 2020

Ogromny błąd polskiego sędziego w meczu Ligi Narodów. Rosjanie mogą być wściekli

Liga Narodów to nie tylko występy polskich piłkarzy. W niedzielę na Ülker Stadyumu w Stambule mecz gospodarzy z Rosjanami prowadził polski sędzia Szymon Marciniak. Arbiter z Płocka nie ustrzegł się błędów i jego decyzje bardzo mocno wpłynęły na wynik spotkania. Piłkarze z Rosji mogą być wściekli na polskiego arbitra, ponieważ wciąż się liczą w walce o awans do wyższej dywizji.

Liga Narodów już w najbliższych dniach pozna swoje ostateczne rozstrzygnięcia. W niedzielę odbywa się przedostatnia kolejka fazy grupowej tych rozgrywek. Ostatnie spotkania tej fazy rozegrane zostaną rozegrane w środę.

1. Kamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słów
    2. Michał Wiśniewski zdradził imię 5. dziecka. Fani wprost oniemieli, wspiął się na wyżyny kreatywności
    3. Przed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osób
Kamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słówKamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słówCzytaj dalej

Liga Narodów rozgrywa ostatnie mecze w tym roku

W tych rozgrywkach możemy oglądać nie tylko polskich piłkarzy, ale także sędziów. W niedzielę na stadionie Ülker Stadyumu w Stambule mecz gospodarzy z Rosjanami prowadził najbardziej znany polski arbiter Szymon Marciniak.

Początek spotkania zdecydowanie należał do podopiecznych Stanisława Czerczesowa. Już w 11. minucie wykorzystali błąd tureckiej defensywy. Rosjanie przejęli piłkę przed polem karnym, szybko wymienili kilka podań i efektowną akcję golem zakończył Denis Czeryszew.

Po fantastycznym początku sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła. Od 24. minuty spotkania Rosjanie grali osłabieniu. Z boiska wyleciał Andriej Siemienow, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Cenka Tosuna.

Po dwóch minutach gry w przewadze Turcy wyrównali po strzale Kenana Karamana. W 32. minucie spotkania Turcy wyszli już na prowadzenie. Składną akcję, efektownym strzałem zakończył Cengiz Under.

Przed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osóbPrzed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osóbCzytaj dalej

Kontrowersyjna decyzja Szymona Marciniaka

Do tego momentu obie drużyny nie mogły mieć zastrzeżeń do pracy polskiego arbitra. Jednak już na początku drugiej połowy Szymon Marciniak odgwizdał rzut karny dla gospodarzy czym wywołał wściekłość w drużynie Rosjan.

W 52. minucie spotkania polski arbiter podyktował rzut karny. Polak uznał, że Daler Kuzjajew faulował w polu karnym Ozana Tufana. Powtórki pokazały jednoznacznie, że rosyjski obrońca trafił w piłkę. Rzut karny na gola zamienił Cenk Tosun. Szymona Marciniaka ratuje jedynie to, że nie mógł skorzystać z systemu VAR.

Po pięciu minutach było już 3:2. Gola dla podopiecznych trenera Czerczesowa strzelił Kuzjajew. Rosjanie mimo gry w osłabieniu do samego końca starali się doprowadzić do wyrównania. Jednak do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Rosjanie mogą czuć nie dosyt po spotkaniu z Turcją. Podopieczni trenera Czerczesowa zajmowali pierwsze miejsce w swojej grupie Ligi Narodów. Rosjanie byli blisko awansu do dywizji A. Teraz do awansu potrzebują potknięcia reprezentacji Węgier.

Reprezentację Rosji zobaczymy podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy. W swojej grupie zmierzą się z Belgią, Finlandią oraz Danią. Rosja będzie gościła Euro 2020 na stadionie w Sankt Petersburgu. Rosyjska grupa będzie rozgrywała swoje spotkania także w Kopenhadze.

4. Adam Małysz pokazał niebywałe nagranie ze swojego domu. Takiego go nie znacie, wideo poruszyło tysiące Polaków (WIDEO)