Liga wloska koronawirus
.
Autor Piotr Bernaciak - 29 Lutego 2020

Trzej piłkarze z Włoch zarażeni koronawirusem. Prezydent klubu wydał pilne oświadczenie

Liga włoska w ostatnich dniach odwołuje kolejne spotkania z uwagi na koronawirusa, który pojawił się w kraju. Jeden z klubów wydał pilne oświadczenie dotyczące sytuacji w drużynie, która zrobiła się bardzo niepokojąca.

Liga włoska podjęła decyzję o odwołaniu aż pięciu meczów tej kolejki Serie A. Jak się dowiadujemy, wiele z nich ma zostać przełożonych dopiero na maj z uwagi na coraz trudniejszą sytuację związaną z koronawirusem. Niższe ligi mają znacznie większy problem związany z chorobą, co potwierdzają doniesienia mediów, także tych klubowych. Dotarły do nas niepokojące wiadomości.

Do tej pory podawano informacje o kibicach, którzy zostali zarażeni podczas pobytu we Włoszech na meczu Ligi Mistrzów. Teraz okazuje się jednak, że w niższych ligach włoskich sytuacja jest zdecydowanie trudniejsza. Jak poinformował jeden z klubów, trzech piłkarzy pierwszego zespołu zgłosiło problemy zdrowotne. Okazało się, że wykryto u nich właśnie koronawirusa.

Polski skoczek tuż poza podium. Nasz zawodnik wraca do wielkiej formyPolski skoczek tuż poza podium. Nasz zawodnik wraca do wielkiej formyCzytaj dalej

Liga włoska. Odwołano wiele spotkań niższych lig

W Pianese, które występuje w Serie C, a więc na trzecim poziomie rozgrywkowym, obecnie nie są nawet prowadzone treningi. Drużyna jest poddana kwarantannie i nie wiadomo, kiedy uda się wznowić jej działalność. W sprawie wypowiedział się jedynie prezes klubu, który przyznał, że doniesienia mediów są niestety prawdziwe. Jak się dowiadujemy, sytuacja jest trudna.

Trzech piłkarzy i jeden członek sztabu szkoleniowego trafili do szpitala z powodu koronawirusa, a niewykluczone, że to nie koniec tego typu informacji z drużyny. Podczas rywalizacji boiskowej mogło dojść do zarażenia, a niewykluczone, że problem dotknie także zawodników innych drużyn z ligi. W tej sytuacji rozgrywanie kolejnych spotkań jest niemożliwe.

Polacy już skaczą w Lahti. Dwóch Biało-Czerwonych w czołówce serii próbnejPolacy już skaczą w Lahti. Dwóch Biało-Czerwonych w czołówce serii próbnejCzytaj dalej

Liga włoska. Piłkarze poddali się kwarantannie

Jak dodał prezes, piłkarze poddali się kwarantannie i obecnie mają zakaz udzielania wypowiedzi medialnych. Klub nie chce, by w ten sposób pojawiły się plotki na temat znacznie trudniejszej sytuacji, nikt nie chce także doprowadzić do wybuchu paniki. Wciąż nie wiadomo, kiedy rozgrywki ligowe zostaną normalnie wznowione.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News