Arsene Wenger Ligue 1
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 8 Lutego 2020

Legendarny trener może wrócić do pracy. Chce go znany klub z elity

Ligue 1 nie cieszy się w naszym kraju wielką popularnością, jednak występuje w niej wiele zasłużonych, uznanych drużyn. Jedna z nich chce zatrudnić legendarnego szkoleniowca, który miałby wrócić z emerytury.

Ligue 1 z pewnością nie należy do najczęściej oglądanych lig piłkarskich w naszym kraju, zwłaszcza w związku z tym, że żadna stacja telewizyjna nie zdecydowała się na wykupienie praw do jej transmitowania. Mimo wszystko zespoły z Francji mają w naszym kraju swoich fanów. Jeden z nich ma bardzo interesujący plan na kolejne tygodnie, który z pewnością wywołałby zainteresowanie.

Włodarze Rennes zamierzają dokonać ważnej zmiany w swoim klubie. Jak się dowiadujemy, pracę w klubie podjąć miałby legendarny trener, który pracował na najwyższym poziomie przez długie lata. Teraz miałby sprawić, że francuska drużyna zacznie seryjnie wygrywać, czego chcieliby członkowie zarządu, a także kibice klubu.

Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem ŚwiataPolscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem ŚwiataCzytaj dalej

Ligue 1 ma swoich fanów także w Polsce

Dowiadujemy się, że władzę w Rennes objąć miałby sam Arsene Wenger, który pozostaje bez pracy po rozstaniu z Arsenalem. Doświadczony szkoleniowiec długo nie chciał angażować się w powrót do pracy, twierdząc, że póki co woli odpocząć od lat pracy w Premier League, choć otrzymywał naprawdę ciekawe propozycje. Teraz jednak być może będzie chciał skorzystać z pracy w ojczyźnie.

Co ważne, Arsene Wenger wcale nie miałby zostać nowym trenerem zespołu, lecz jego prezydentem i dyrektorem sportowym. W związku z tym mógłby podejmować kluczowe decyzje dla zespołu, lecz mimo wszystko nie pełnić jednocześnie obowiązków szkoleniowca. Władze twierdzą, że takie rozwiązanie byłoby dla klubu najbardziej korzystne w tym momencie.

Ligue 1 cieszy się sporym zainteresowaniem

Powrót Arsene'a Wengera do pracy w klubie z francuskiej elity wzbudziłby z pewnością wielkie zainteresowanie. Nie wiadomo jednak, czy będzie chciał po raz kolejny pracować na najwyższym poziomie. Łączy się to ze sporą odpowiedzialnością, która spadłaby na jego barki. W przypadku niepowodzenia w Rennes z pewnością zostałby on rozliczony ze swojej pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)
  2. Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegę
  3. Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"
  4. Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)
  5. Nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci Kobe Bryanta. "To nie była awaria silnika"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News