Łukasz Kubot
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 21 Lutego 2020

Wielkie zwycięstwo Łukasza Kubota. Polak jest już w półfinale turnieju ATP

Łukasz Kubot oraz jego deblowy partner Marcelo Melo awansowali do półfinału w turnieju tenisowym ATP w Rio de Janeiro. Polak i Brazylijczyk pokonali czesko-słowacki duet Roman Jebavy-Igor Zelenay.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo rozgrywają świetny turniej. Nie stracili dotąd seta i jak burza przedarli się do półfinału imprezy. Rozstawieni z "dwójką" tenisiści mają spore szanse na końcowy triumf w brazylijskim turnieju.

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński idą na wojnę z Napoli. Sąd wydał wyrokArkadiusz Milik i Piotr Zieliński idą na wojnę z Napoli. Sąd wydał wyrokCzytaj dalej

Łukasz Kubot i Marcelo Melo coraz bliżej pucharu

Polsko-brazylijski tandem pokonał rywali w 74 minuty. W pierwszym secie gra była wyrównana, aż nadszedł dziewiąty gem, w którym Kubot i Melo szybko zdobyli przy podaniu rywali cztery punkty. Z kolei w drugiej odsłonie rozstawiona z numerem drugim para błyskawicznie wysunęła się na 4:0 i ostatecznie wygrała cały mecz 6:4, 6:2.

W półfinale Kubot i Melo zmierzą się z reprezentującymi Włochy Salvatore Caruso i Federico Gaio. Ich rywale pokonali wcześniej rozstawionych z "czwórką" Mate Pavicia (Chorwacja) i Bruno Soaresa (Brazylia).

Koszmarny upadek młodego skoczka podczas konkursu. Upadał bezwładnie na oczach tysięcy widzówKoszmarny upadek młodego skoczka podczas konkursu. Upadał bezwładnie na oczach tysięcy widzówCzytaj dalej

Na szali punkty ATP i spora kasa

Łączna pula nagród w tegorocznym Rio Open wynosi 1,9 mln dolarów. Na zwycięską parę w zawodach deblowych czeka 114 200 dolarów i 500 punktów ATP. Drugi finałowy duet może liczyć na 55 900 dolarów i 300 punktów ATP. Dzięki wejściu do półfinału Kubot i Melo mają zapewnione 28 040 dolarów i 180 punktów.

3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie