Łukasz Piszczek reprezentacja Polski
Beata Zawadzka/East News
Autor Piotr Bernaciak - 2 Grudnia 2020

Media podały pilną wiadomość. Łukasz Piszczek wraca do reprezentacji Polski, ma pracować u Jerzego Brzęczka

Łukasz Piszczek znów w reprezentacji Polski? Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Media informują o tym, że Jerzy Brzęczek znów jest zainteresowany jego usługami, ale w zupełnie innej roli. Mimo wszystko Polacy mieliby osiągnąć sporą korzyść.

  • Łukasz Piszczek wróci do reprezentacji Polski - taką wiadomość podał Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl
  • Polski obrońca nie będzie już zawodnikiem, lecz członkiem sztabu
  • Porozumienie między obecnym piłkarzem Borussii Dortmund a selekcjonerem jest bliskie

Łukasz Piszczek ma wrócić do reprezentacji Polski. Media podają wiadomości na temat potencjalnego porozumienia z kadrą narodową, za sprawą którego piłkarz Borussii Dortmund miałby niebawem wrócić do ekipy.

Tym razem jednak miałby odnaleźć się w zupełnie innej roli. Wiadomości na jego temat podał Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, informując, że porozumienie między zawodnikiem a selekcjonerem jest blisko.

Z kadry Łukasz Piszczek zrezygnował w zeszłym roku, rozgrywając ostatni mecz w swojej reprezentacyjnej karierze ze Słowenią (3:2) na Stadionie Narodowym. Nikt nie spodziewał się wówczas, że wróci do kadry w takiej roli.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nie żyje znany bramkarz. Jeszcze niedawno grał w reprezentacji, miał tylko 31 latNie żyje znany bramkarz. Jeszcze niedawno grał w reprezentacji, miał tylko 31 latCzytaj dalej

Łukasz Piszczek wróci do kadry

Łukasz Piszczek wróci do reprezentacji Polski? To całkiem możliwe, choć w zupełnie innej roli. Okazuje się, że piłkarz Borussii Dortmund jest bardzo zaangażowany w działalność po karierze i już o niej myśli, co przynosi efekty.

Nasz obrońca współpracował z najlepszymi trenerami na świecie i nie może dziwić, że interesuje go praca jako szkoleniowiec. W najbliższej przyszłości ma więc dołączyć do sztabu trenerskiego kadry, gdzie będzie pobierał nauki.

Trudno ocenić, jakie będzie dokładne stanowisko Piszczka, jednak wstępnie mówi się o pracy doradcy Jerzego Brzęczka i trenera obrońców, którzy mogliby się od doświadczonego kolegi bardzo wiele nauczyć.

Współpraca miałaby zostać jednak nawiązana dopiero na wiosnę, gdy reprezentacja Polski wznowi przygotowania do Euro 2020.

Maciej Szczęsny zabrał głos ws. swojego syna. Kto powinien stać w bramce reprezentacji?Maciej Szczęsny zabrał głos ws. swojego syna. Kto powinien stać w bramce reprezentacji?Czytaj dalej

Łukasz Piszczek ma niebawem wrócić do kadry

W przeszłości inni selekcjonerzy stosowali takie rozwiązania, między innymi gdy trenerem napastników u Franciszka Smudy był Tomasz Frankowski, który grał jeszcze w Jagiellonii Białystok. Inne reprezentacje używają byłych kadrowiczów w podobny sposób.

Po sezonie 2020/2021 Łukasz Piszczek ma zakończyć profesjonalną karierę i najprawdopodobniej przeniesie się do LKS-u Goczałkowice, klubu, którego jest współwłaścicielem.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News