łukasz Piszczek oceny
Cheng Tingting/Xinhua News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 21 Października 2020

Łukasz Piszczek zmiażdżony przez media. Posypały się surowe noty

Łukasz Piszczek nieudanie rozpoczął swój ostatni sezon w Lidze mistrzów. Borussia Dortmund z Polakiem w składzie przegrała z Lazio Rzym aż 1:3. Polski obrońca po spotkaniu został, podobnie jak koledzy z drużyny bardzo nisko oceniony. Media surowo skomentowały wtorkowy występ Piszczka i obarczyły go winą za stratę jednego z goli.

Łukasz Piszczek we wtorek zainaugurował swój ostatni sezon w Lidze Mistrzów. Polak już dawno zapowiedział, że trwający sezon będzie jego ostatnim w drużynie BVB. Polski obrońca na pewno nie będzie miło wspominał wtorkowego spotkania z Lazio. Rzymianie rozbili Dortmundtyczków aż 3:1.

Adam Małysz pławi się w niesamowitych luksusach. Posiadłość za miliony, zwykły Polak mógłby tylko pomarzyćAdam Małysz pławi się w niesamowitych luksusach. Posiadłość za miliony, zwykły Polak mógłby tylko pomarzyćCzytaj dalej

Łukasz Piszczek surowo oceniony po meczu z Lazio

Dla Lazio był to powrót do Ligi Mistrzów po 13 latach przerwy. Każdy z graczy rzymskiego klubu podkreślał, jak bardzo nie mógł się doczekać występu przeciwko Borussii Dortmund. - Walczyliśmy o możliwość zagrania w Lidze Mistrzów przez cztery lata. Byliśmy przed meczem niecierpliwi i podekscytowani - stwierdził przed meczem Ciro Immobile.

Włoski napastnik do tej pory nie miał zbyt wielu miłych wspomnień z drużyny z Dortmundu. W barwach BVB występował bez powodzenia w sezonie 2014/2015 i dopiero powrót do Włoch pozwolił mu pokazać pełnię swoich umiejętności. W ubiegłym sezonie zdobył Złotego Buta dla najskuteczniejszego zawodnika Europy.

Włoch bez sentymentu zaatakował byłych kolegów z drużyny. Immobile już w 6 minucie spotkania dał prowadzenie Lazio. Włoski napastnik otrzymał podanie od Joaquina Correi i silnym strzałem ukarał defensywę Borussii za pozostawienie go niekrytego w polu karnym.

W 23 minucie spotkania Włosi wyprowadzili kolejny cios. Dośrodkowanie Luisa Alberto wykorzystał Luiz Felipe, który zaskoczył obrońców Borusii i strzałem głową pokonał Marvina Hitza. Szwajcarski bramkarz jeszcze próbował interweniować, ale zrobił to na tyle pechowo, że wpakował piłkę do własnej siatki i to jemu zaliczono trafienie jako gol samobójczy.

Borussia miała swoje szanse na strzelenie gola, ale koncertowo je marnowała. Marco Reus trafił w nogi Thomasa Strakoshy, a Erling Halaand w nogi Albańskiego bramkarza. Po przerwie bramkę kontaktową strzelił Norweski napastnik, ale na niewiele się to zdało. Pięć minut później wynik ustalił Jean Akpa Akpro.

Dariusz Gnatowski nie żyje. Słynny dziennikarz ujawnił sportowy sekret Dariusz Gnatowski nie żyje. Słynny dziennikarz ujawnił sportowy sekret "Boczka" ze Świata według Kiepskich, smutneCzytaj dalej

Słaby mecz w wykonaniu Piszczka

Po meczu media były bezlitosne dla zawodników Borussii Dortmund. Dziennikarze podkreślali, że przed meczem w lepszej sytuacji byli zawodnicy Luciena Favra, którzy lepiej weszli w sezon. Na nic się to jednak zdało. Zawodnicy z Niemiec zagrali bardzo słabe spotkanie, co znalazło swoje odzwierciedlenie w ocenach pomeczowych.

Surowo został oceniony także Piszczek. Media zwróciły uwagę, że Polak mógł się lepiej zachować przy bramce na 0:2. Polski obrońca zszedł z boiska w 65 minucie i w większości otrzymał w niemieckich mediach ocenę 4, jednak w Niemczech stosuje się skalę 1-6, gdzie to 1 jest najwyższą oceną.

- Piszczek miał zły wieczór. Często przegrywał pojedynki jeden na jeden, to z jego strony groziło niebezpieczeństwo. Przy bramce na 0:2 nie był wystarczająco blisko Luiza Felipe - argumentowali ocenę dla Polaka dziennikarze sportbuzzer.de.

Również "4" Piszczek otrzymał od redakcji ran.de. - Miał udział przy jednej z bramek. Ale generalnie potem był solidny i pracowity, nie był jednak w stanie powstrzymywać ciągłych i dynamicznych ataków Lazio - napisano. Warto zaznaczyć, że Polak w weekendowym starciu z Hoffenheim doznał groźnie wyglądającej kontuzji oka. Jak się okazało, uraz nie był na tyle poważny i Piszczek mógł zagrać od początku w meczu z Lazio.

Niżej Polaka ocenili dziennikarze uhr24.de. Polak od dziennikarzy tej redakcji otrzymał notę "4,5" co i tak było jedną z najwyższych ocen w drużynie. - Podobnie jak koledzy z obrony, często był przytłoczony atakami Lazio, ale próbował też grać ofensywnie - możemy przeczytać. - Przy rzucie rożnym wykonywanym przez Jadona Sancho miał nawet okazję wpisać się na listę strzelców - dodano.

4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)