Magda Linette
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 14 Lutego 2020

Wielki sukces Magdy Linette. Polka awansowała do półfinału

Magda Linette w trzech setach pokonała będącą rewelacją turnieju Chinkę Xiyu Wang i awansowała do półfinału turnieju w Hua Hin. Tam czeka na nią Rumunka Patricia Maria Tig.

Magda Linette w dzisiejszym meczu rozgrzewała się powoli. Pierwszy set przebiegał pod dyktando Chinki, która gładko wygrała z naszą reprezentantką 6:2. Wszystko przez liczne błędy i apatyczną grę Polki. Później było już tylko lepiej.

Skoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzemSkoki narciarskie o nietypowej porze. Organizatorzy konkursu w Kulm zaszaleli z terminarzemCzytaj dalej

Magda Linette złapała rytm i nie dała szans rywalce

W drugim secie Linette zabrała się do pracy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Poznanianka odzyskała kontrolę nad meczem i pewnie pokonała chińską rywalkę 6:3. Początek trzeciej partii również przebiegał pod dyktando Polki, która objęła prowadzenie 3:0.

Niebezpiecznie zrobiło się w siódmym gemie. Linette prowadziła wówczas 4:2 i miała serwis do dyspozycji. Rywalka naszej tenisistki stanęła przed szansą na odrobienie straty przełamania. Polska tenisistka zdołała obronić trzy break pointy i zatriumfować w kluczowym gemie. Trzeci set zakończył się wynikiem 6:3 dla Linette.

Media zadrwiły z Krzysztofa Piątka. Nadały mu nowy pseudonimMedia zadrwiły z Krzysztofa Piątka. Nadały mu nowy pseudonimCzytaj dalej

Magda Linette zaskoczona sukcesem

Polka nie potrafi wyjaśnić zagadki swojej dobrej postawy w Tajlandii. - Nie wiem, dlaczego gram tutaj tak dobrze. Może to miejsce tak na mnie działa - powiedziała po meczu.

W starciu o finał turnieju Linette zmierzy się z Patricią Marią Tig. Rumuńska tenisistka jest sklasyfikowana na 105 miejscu rankingu WTA. Polka jest natomiast obecnie 42 rakietą świata.

6. Dramatyczne doniesienia od rodziny Kamila Glika. Zmarł zbyt wcześnie, ogromna strata