Manchester United kupił obrońcę
Manchester United
Autor Piotr Bernaciak - 5 Sierpnia 2019

Oficjalnie: Harry Maguire piłkarzem Manchesteru United. Rekordowa kwota

Manchester Unied długo zabiegał o to, by udało się sprowadzić Harry'ego Maguire'a. Teraz jednak wiemy, że udało się przeprowadzić transakcję, a piłkarz podpisał kontrakt. Kwota transferu jest ponoć rekordowa.

Manchester United od dłuższego czasu chciał wzmocnić linię defensywy. Pojawiło się mnóstwo potencjalnych wzmocnień, których proponowali agenci, jednak ostatecznie do skutku doszedł transfer piłkarza, którego Czerwone Diabły chciały kupić już od dłuższego czasu. Mowa o Harrym Maguirze, który podpisał dziś kontrakt z zespołem z Old Trafford, co nie było dla kibiców żadną niespodzianką.

Były już obrońca Leicester City pobił rekord ustanowiony podczas przenosin Virgila van Dijka z Southampton do Liverpoolu i oficjalnie został najdrożej sprzedanym defensorem w historii. Czerwone Diabły miały zapłacić za niego aż 80 milionów funtów, potwierdzając w ten sposób, jak bardzo zależy im na transferze reprezentanta Anglii. Z pewnością wniesie on jakość w defensywną grę United.

Dani Alves wybrał klub. Tej drużyny nie spodziewał się absolutnie niktDani Alves wybrał klub. Tej drużyny nie spodziewał się absolutnie niktCzytaj dalej

Harry Maguire nie miał problemów z tym, by z przeciętnego Leicester City wybić się i stać się celem transferowym wielu klubów z europejskiej czołówki. Ostatecznie wyścig po niego wygrał Manchester United. Maguire nie miał zamiaru odmawiać tak utytułowanemu zespołowi, z którym może zagrać w europejskich pucharach.

Leicester City nie mogło zaoferować mu takiej pensji i prestiżu, jakie zapewnia gra w Manchesterze. Z tego właśnie powodu Maguire postanowił zmienić klub, a władze Leicester doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że zatrzymywanie znanego obrońcy na siłę nie zostałoby odebrane dobrze. W związku z tym pozwolono mu odejść, a klub mógł dzięki temu bardzo dobrze zarobić.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News