Manchester City
Twitter/mundodabola
Autor Bartosz Goluch - 27 Września 2020

Manchester City upokorzony na własnym boisku. Wicemistrzowie Anglii dostali tęgie lanie

Manchester City został ośmieszony przez Leicester City, które rozbiło Obywateli na ich własnym obiekcie. Wicemistrzowie Anglii stracili aż 5 bramek i byli o klasę słabsi od skazywanych na pożarcie rywali. Katem Obywateli okazał się Jamie Vardy.

City rozpoczęło nowy cykl Premier League od przekonującego zwycięstwa z Wolverhampton (3:1). Kibice Obywateli liczyli, że ich ulubieńcy w podobnym stylu rozprawią się z Leicester, które w końcówce ubiegłego sezonu złapało wyraźną zadyszkę. Podopieczni Pepa Guardioli sprawili im jednak nieprzyjemną niespodziankę.

Żona Artura Boruca pokazała goły brzuch i została wyśmiana. Internauci byli bezlitośni (FOTO)Żona Artura Boruca pokazała goły brzuch i została wyśmiana. Internauci byli bezlitośni (FOTO)Czytaj dalej

1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Wykroczenia, o których nie miałeś pojęcia. Możesz dostać za nie surowy mandat
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"

Manchester City rozbity. Defensywa Obywateli była bezradna

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami gospodarzy, bo już w 4. minucie wynik fantastycznym strzałem z półwoleja otworzył Riad Mahrez. Na przerwę oba zespoły schodziły jednak przy wyniku 1:1 - w 37. minucie Kyle Walker sprokurował rzut karny, który wykorzystał Jamie Vardy.

Druga połowa spotkania to prawdziwy koncert Leicester. W 54. minucie ekipę Lisów na prowadzenie wyprowadził Jamie Vardy, a chwilę później było już 1:3. Anglik ponownie wykorzystał jedenastkę i skompletował hat tricka. Najpiękniejsza bramka meczu padła w 77. minucie, kiedy James Maddison przymierzył w okienko bramki Edersona z 20 metrów. W tej sytuacji defenorzy City jedynie przyglądali się akcji Anglika.

Ile zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracowaćIle zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracowaćCzytaj dalej

Trzy karne i klęska City

Na otarcie łez dla Obywateli trafił Nathan Ake, jednak Leicester nie zadowoliło się wynikiem 4:2. Lisy ponownie otrzymały rzut karny - tym razem do piłki podszedł Tielemans i, podobnie jak Vardy, był bezbłędny. Na nic zdała się przewaga w posiadaniu piłki (72 do 28 proc.) i sytuacjach bramkowych (17 do 7) - niefrasobliwość defensywy Manchesteru przekreśliła jakiekolwiek szanse na zwycięstwo w meczu z Lisami.

Dzięki imponującemu zwycięstwu Leicester awansowało na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. City osunęło się na daleką, trzynastą lokatę, ale ma do rozegrania o jeden mecz mniej od większości drużyn.

6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu