Manchester United
Instagram - Manchester United
Autor Piotr Bernaciak - 2 Grudnia 2020

Czy Manchester United to najlepszy klub przełomu wieków?

Manchester United z pewnością należy do najbardziej znanych klubów na świecie. Anglicy przed laty zdominowali europejską arenę i cieszyli się jedną z największych baz kibicowskich.

Manchester United na przełomie wieków i w pierwszej dekadzie XXI wieku święcił gigantyczne triumfy. Drużyna prowadzona wówczas przez Sir Alexa Fergusona dorobiła się wielkiej sławy i tysięcy fanów na całym świecie, a młodzi piłkarze z wielu krajów marzyli o tym, by grać jak David Beckham.

Nie inaczej było w Polsce, gdy telewizja zaczęła pokazywać pierwsze mecze Czerwonych Diabłów. To właśnie Manchester United zyskał wówczas tysiące fanów jako jedna z najlepszych drużyn na świecie.

Trzeba przyznać, że to właśnie ta drużyna spowodowała u wielu osób na całym świecie, że piłka nożna stała się tak atrakcyjnym sportem, nie tylko do oglądania w telewizji. Pamiętna ekipa Alexa Fergusona cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Zawodnicy z Manchesteru występowali nie tylko efektywnie, ale i efektownie, walcząc o kolejne trofea i zdobywając je ku wielkiej radości swoich kibiców. Wielu marzyło o tym, by zagrać w ekipie Fergusona.

Ostatecznie dzisiaj Manchester United ma poważne problemy. Drużyna wpadła w kryzys i choć powoli z niego wychodzi, to wciąż nie może w pełni mówić o powrocie do dawnej, świetnej dyspozycji. Nie zanosi się na to, by miało nagle dojść do zmiany w tej kwestii.

Wszyscy kibice chcieliby, aby Manchester United znów występował w Lidze Mistrzów i docierał do jej decydujących faz, tymczasem już dawno pozostaje to jedynie w sferze marzeń wiernych fanów z Old Trafford.

Nie ma wątpliwości, że prędzej czy później Czerwone Diabły wrócą na dawny poziom. W projekt włożono ogromne pieniądze i trudno spodziewać się, by nie przyniosło to efektów. Do drużyny dołączają utalentowani gracze, co z pewnością da fanom jeszcze wiele radości.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News