Manchester United
Pixabay - CC0 Public Domain
Autor Wojciech Olszowy - 21 Grudnia 2020

Tragiczne informacje obiegły media. Zmarł legendarny piłkarz Manchesteru United, kochały go tysiące

Manchester United żegna swoją legendę. W wieku 74 lat zmarł John Fitzpatrick. Na Old Trafford spędził dziesięć lat, ale ta przygoda mogła trwać dłużej. Karierę zakończył mając 26 lat. Dla wielu fanów jego odejście to wielki cios i przykra informacja.

  • W wieku 74 lat zmarł John Fitzpatrick
  • Przez całą karierę związany był z Manchesterem United
  • W barwach Czerwonych Diabłów rozegrał 117 spotkań
  • Karierę zakończył bardzo wcześnie, mając 26 lat

Manchester United w żałobie. W poniedziałek zmarł jeden z legendarnych piłkarzy tego klubu, John Fitzpatrick. O śmierci byłego piłkarza poinformowało United na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Manchester United. Nie żyje John Fitzpatrick

John Fitzpatrick był związany z Manchesterem United przez całą seniorską karierę. Był także wychowankiem klubu. Zanim jednak dołączył do ekipy Czerwonych Diabłów, grał w barwach Thistle Lads' Club. Przez skautów United został wypatrzony we wrześniu 1961. Zanim podpisał kontrakt, złamał nogę w ostatnim meczu dla swojej drużyny. Przez to związał się z nowym zespołem w lipcu 1962 roku.

Fitzpatrick był częścią drużyny, która w 1964 roku zdobyła młodzieżowy Puchar Anglii. Jego kolegą na boisku była inna legenda United, George Best. Rok później zadebiutował w pierwszym zespole. Miał wtedy 18 lat. Od tamtego momentu sporadycznie pojawiał się na boisku.

Do historii klubu przeszedł jako pierwszy zawodnik, który wszedł z ławki w meczu ligowym. Było to w 1965 roku podczas spotkania z Tottenhamem, zmieniając Denisa Lawa.

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaCzytaj dalej

Od sezonu 1967/1968 zaczął być częstszym wyborem. Cechowała go uniwersalność pozycji. W 1969 roku znalazł swoje optymalne ustawienie na boisku - prawy obrońca. W tym samym roku otrzymał ośmiotygodniowe zawieszenie po tym, jak został wyrzucony z boiska w półfinale Pucharu Europy przeciwko Milanowi, a do szatni odprowadzić musiała go policja.

Manchester United. Kontuzje przerwały karierę Fitzpatricka

W sezonie 1969/1970 rozpoczęły się problemy ze zdrowiem piłkarza. W listopadowym meczu z Tottenhamem doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na cztery miesiące. Powrócił do grania, ale nie na długo.

Odzywały się problemy z kolanem, przez które opuścił cały sezon 1971/1972. By dojść do pełni zdrowia musiał przejść cztery operacje. Niestety, okazało się, że nie jest to dla niego optymalne rozwiązanie, w związku z czym musiał podjąć decyzję.

Chciał wrócić do gry, lecz lekarze doradzali mu zakończenie kariery. Posłuchał się ich i wieku 26 lat przeszedł na sportową emeryturę. Gdy odchodził, klub wypłacił mu 20 tys. funtów. Wówczas nie była to normalna sytuacja i tak naprawdę do dziś takie decyzje zapadają bardzo rzadko.

Po zakończeniu kariery wrócił do rodzinnego Aberdeen i zajął się importem win.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News