Mariusz Pudzianowski
Facebook Mariusz Pudzianowski
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Marca 2020

Mariusz Pudzianowski przekazał przykrą wiadomość. Legenda przegrała walkę z czasem, współczujemy

Mariusz Pudzianowski przygotowywał się do gali KSW 53, która odbędzie się 21 marca w Atlas Arenie. Popularny “Pudzian” za pomocą mediów społecznościowych podzielił się wiadomością, która zasmuci fanów sportów walki. 

Mariusz Pudzianowski podczas zaplanowanej na 21 marca gali KSW 53 miał zmierzyć się z debiutantem w tej federacji, Quintonem Domingosem. Były wielokrotny mistrz świata strongman w ciągu dziesięcioletniej kariery w MMA stoczył już 21 pojedynków. W ostatnim z nich pokonał przed czasem Erko Juna. Tym razem uchodził również za zdecydowanego faworyta.

Mariusz Pudzianowski cieszy się wielką sympatia Polaków

Uchodził nie bez powodu, bowiem nasz zawodnik dzisiaj podzielił się bardzo smutną wiadomością za pomocą krótkiego filmiku zamieszczonego na facebookowym profilu federacji KSW.

Okazuje się, że w końcowym etapie przygotowań Pudzianowski doznał kontuzji, która wyklucza jego udział w zbliżającej się wielkimi krokami gali.

- Podczas ostatnich treningów i sparingów nabawiłem się kontuzji i muszę zrezygnować z gali z numerem 53. Wyskoczyło jak wyskoczyło. MMA jest to sport kontaktowy i nie ma w nim półśrodków. Tam się trenuje na maxa.- powiedział “Pudzian”.

Federacja potwierdziła najgorszy scenariusz. KSW 51 bez udziału największej gwiazdy

Smutne wieści dla wszystkich fanów popularnego siłacza potwierdziła również sama federacja, która na twitterze opublikowała krótkie oświadczenie.

- Bardzo przykro nam poinformować was, że Mariusz Pudzianowski musiał wycofać się z KSW 53. Ale "Pudzian" wróci jeszcze w tym roku - napisano na oficjalnym koncie.

Sam zawodnik również rozwinął swoją wcześniejszą wypowiedź za pomocą konta na instagramie. Pudzianowski zdradził naturę urazu, który zmusił go do wycofania się z walki.

- Parę dni temu na treningu nabawiłem się kontuzji, która eliminuje mnie definitywnie z występu na gali KSW 53. MMA to ciężki sport, kontaktowy, nie ma zmiłuj. Pierwszy raz od 2009 roku zdarzyło mi się, że nie będę mógł wystąpić z powodu kontuzji. Mam nadzieję, że za trzy tygodnie wrócę na salę. Przepraszam, tym razem nie mogę wystąpić. Jeszcze nie raz dostarczę wam fajnych emocji - powiedział.

Starcie Pudzianowskiego z Domingosem miało byc walką wieczoru 21 marca w łódzkiej arenie. Najważniejsze jednak jest w takiej sytuacji wyleczenie urazu. Naszemu mistrzowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i treningów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News