Mariusz Pudzianowski
instagram.com/pudzianofficial
Autor Piotr Mika - 23 Września 2020

Mariusz Pudzianowski - legendarny strongman i zawodnik MMA. Niebawem zobaczymy go ponownie

Mariusz Pudzianowski swoją sławę zbudował jako jeden z najlepszych strongmanów w historii, który wielokrotnie to udowadniał na międzynarodowych zawodach. Po zakończeniu kariery strongmana Pudzianowski zdecydował sprawdzić się jako zawodnik MMA i do teraz kontynuuje swoją przygodę w mieszanych sztukach walki.

Dzięki Mariuszowi Pudzianowskiemu Polacy przez długi czas interesowali się zawodami strongmanów. Polak był jedynym przedstawicielem naszego kraju, który odniosł w tej dyscyplinie znaczące sukcesy. Przez lata "Pudzian" wyrobił sobie renomę w świecie siłaczy, a jego wyniki zadziwiały cały świat. W końcu jednak popularny zawodnik zdecydował się zrezygnować z kolejnych startów.

Nie był to bynajmniej koniec jego przygody ze sportem. Pudzianowski rozpoczął ostre treningi, aby przygotować się do kariery zawodnika mieszanych sztuk walki. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i choć nie zdołał nigdy wejść na najwyższy poziom, to prezentuje się bardzo solidnie. Do tej pory stoczył on 21 walk (13-7-1) i wcale nie zamierza przestać. W marcu miał walczyć z Quentinem Domingosem, jednak koronawirus pokrzyżował jego plany, gdyż gala KSW została przesunięta. Jak sam zapowiedział, najprawdopodobniej do klatki wróci jednak w grudniu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News